Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Biezais smogs no Ķīnas sasniedzis Japānu

Japānu otrdien sasniedzis biezais smogs no Ķīnas, vietējām varasiestādēm aicinot iedzīvotājus palikt mājās vai, esot ārpus telpām, valkāt respiratorus.

Kjusju salā esošās Kumamato prefektūras atbildīgie dienesti norāda, ka gaisa kvalitāte, domājams, būs krietni zem valstī noteiktās normas.

Īpašu piesardzību būtu jāievēro bērniem un cilvēkiem ar veselības problēmām, uzsver amatpersonas.

Vairākās Kjusju daļās sīko putekļu daļiņu PM2,5 koncentrācija sasniegusi pat 50 mikrogramus uz kubikmetru. Saskaņā ar Japānā spēkā esošajām normām šim rādītājam nevajadzētu pārsniegt 35 mikrogramus.

PM2,5 daļiņas ir bīstamas cilvēka veselībai, jo to diametrs ir pietiekami mazs, lai tās varētu iekļūt dziļi cilvēka plaušās un nonākt pat asinsritē.

Vērtējot pēc Pasaules Veselības organizācijas (PVO) noteiktajiem standartiem, PM2,5 daļiņu koncentrācija gaisā nedrīkstētu pārsniegt 25 mikrogramus uz kubikmetru.

Jau ziņots, ka Ķīnas galvaspilsētu Pekinu un citas Ķīnas pilsētas pēdējo nedēļu laikā ne reizi vien klājis biezs smogs.

Pēdējā laikā šī nebūt nav pirmā reize, kad gaisa piesārņojums no Ķīnas sasniedzis Japānu. Kā skaidro eksperti, valdošie vēji sev līdzi atnesuši piesārņojumu.

Otrdien Japānas mediji ziņo, ka maijā paredzēta Japānas, Ķīnas un Dienvidkorejas vides aizsardzības ministru sanāksme, kurā plānots apspriest piesārņojuma samazināšanu.

Sliktā gaisa kvalitāte Ķīnā tiek saistīta ar valsts straujo ekonomisko izaugsmi un urbanizāciju, un eksperti ir nobažījusies, vai valsts spēs un vēlēsies risināt piesārņojuma problēmu.