Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Parādi par apkuri aug: ar nemaksātājiem cīnīsies intensīvāk

Janvārī Latvijas pašvaldību iedzīvotāju parāds par apkuri sasniedzis gandrīz 40 miljonus latu.

«Par apkuri vēl kaut kā maksāju, bet būtu labi, ja dzīvoklī būtu arī silti!» - šāds Latvijas Televīzijas raidījuma «Panorāma» uzrunātās rīdzinieces komentārs par dzīvi daudzdzīvokļu namā iezīmē vairākas komunālo pakalpojumu nozares problēmas - lieli tarifi, nesiltinātas mājas, siltumtrases un parādnieki, kuri par saņemtajiem pakalpojumiem nespēj vai negrib norēķināties.

Latvijas Lielo pilsētu asociācijas pārstāvis Māris Kučinskis uzskata, ka tiešie norēķini, kad mājokļu iemītnieki par komunālajiem pakalpojumiem norēķināsies, maksājot tieši pakalpojuma sniedzējiem, palīdzēs cīņā ar parādniekiem.

«Tad [parādniekiem] būs jārunā gan ar siltuma, gan ūdens piegādātājiem. Reizēm rodas tāda sajūta, ka esošo apsaimniekotāju neviens tā īsti neņem galvā. Savukārt ar elektrību un gāzi, kur šobrīd ir tiešie norēķini, šādu problēmu ir mazāk. No tā vajadzētu arī izdarīt secinājumus,» saka Kučinskis.

Tiešo norēķinu sistēma šobrīd jau darbojas Rēzeknē, Jēkabpilī un Jelgavā. Savukārt pret tiešajiem norēķiniem visasāk izturas komunālo pakalpojumu piegādātāji, kuriem naudas iekasēšana no katra dzīvokļa atsevišķi un parādnieku trenkāšana būs papildu darbs un izmaksas.

Plašāk skaties «Panorāmas» sižetā!