Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lielā talka aicina mainīt ikdienas paradumus un koordinatorus pieteikties konkursam

Šogad Lielās talkas vadmotīvs ir «Tīra Latvija sākas Tavā galvā!», un tā mērķis ir aicināt cilvēkus ne tikai sakopt apkārtni, bet arī savā ikdienas dzīvē piemērot principus, kas atbilst Lielās Talkas galvenajam mērķim – Latvija 2018.gadā tīrākā valsts pasaulē.

[Precizēts!]

Kā atgādina Lielās talkas organizatori, tīru Latviju var darīt ne tikai vācot atkritumus, tāpēc Lielā talka šogad aicina iedzīvotājus arī savā ikdienas dzīvē piemērot principus, kas atbilst talkas idejai – 2018.gadā Latvija ir tīrākā valsts pasaulē.

Lielās talkas vadītāja Vita Jaunzeme norāda: «Pat, ja lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju nevēlas piedalīties Lielajā talkā, mēs varam šajā dienā vismaz mudināt cilvēkus rīkoties zaļāk, samazinot savas ekoloģiskās pēdas nospiedumu. Piemēram, šajā dienā izmazgāt veļu bez pulvera vai pamēģināt traukus nomazgāt ar sodu bez ķīmiskajiem mazgāšanas līdzekļiem. Ne tikai atkritumu nemešana mežā vai to vākšana pēc citiem atpūtniekiem, bet arī elektroenerģijas taupīšana, pārvietošanās ar velosipēdu, puķu stādīšana uz balkoniem vai kopā ar kaimiņiem pagalma soliņa nokrāsošana ir labs darbs, ir labs ieguldījums tīrākai un zaļākai Latvijai.»

Ar vadmotīvu «Tīra Latvija sākas Tavā galvā» šogad norisināsies arī Lielās talkas pašvaldību koordinatoru konkurss, informē Lielās talkas mediju koordinatore Anna Blaua.

Konkursa ietvaros koordinatori no dažādiem Latvijas reģioniem tiek aicināti organizēt seminārus, lekcijas un dažādas radošas aktivitātes ar mērķi veicināt savas pašvaldības iedzīvotājus mainīt savas ikdienas paradumus un pievērsties zaļajam dzīvesveidam, kā arī pēc iespējas vairāk šai akcijai piesaistīt tos cilvēkus, kuri šādam dzīvesveidam netic.

Konkursa ietvaros koordinatori arī aicināti uzņemt video, aicinot piedalīties Lielajā talkā vai ikdienā «dzīvot zaļāk». Tie vēlāk tiks ievietoti Lielās talkas mājas lapā www.talkas.lv, un no 18.marta par tiem varēs balsot iedzīvotāji.

Balsojuma rezultāts ietekmēs piešķirto punktu skaitu kopvērtējumā - jo lielāks balsojums, jo vairāk punktu.

Potenciālie konkursa dalībnieki ir aicināti pieteikt dalību līdz 15.martam sūtot savu vārdu, uzvārdu, kontaktinformāciju uz e-pastu talkas@talkas.lv.

lejupielādēt to šeit

Organizatori arīdzan informē, ka pirmās Lielās talkas aktivitātes šogad jau ir sākušās.

Svētdien, 3.martā, notika kārtējā Lielās talkas rīkotāju un atbalstītāju organizēta Lojas upes sakopšanas talka. Tā notika Ūdenstilpņu sakopšanas programmas ietvaros, kas ir viena no Lielās talkas apakšprogrammām. Sakopšanas talkā upe tika attīrīta no sakritušajiem kokiem, zariem un citiem aizsprostojumiem, kā arī veikti citi sakopšanas darbi, lai upi padarītu pieejamāku laivotājiem un citiem ūdenstūristiem.

Jāatgādina, ka Lielā talka šogad notiks 20.aprīlī un arī šogad tās uzmanības centrā ir ūdens.