Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Uzbrukums Maskavas baleta vadītājam: atklāj nozieguma detaļas

Krievijas likumsargi atklājuši, kā notika Maskavas Lielā teātra baleta kolektīva mākslinieciskā vadītāja Sergeja Fiļina uzbrucēju aizturēšana un atklājuši nozieguma detaļas. Tāpat publiskots video, kur aizdomās turētie atzīstas nozieguma pastrādāšanā.

Krievijas mediji vēstī, ka visi trīs - vadošais solists Pāvels Dmitričenko, kurš izplānojis uzbrukumu, Jurijs Zaruckis, kurš to īstenoja un šoferis Andrejs Ļipatovs ceturtdien stāsies tiesas priekšā.

Likumsargi atklājuši, ka uzbrukuma dienā - 17.janvārī, ļaundari gaidīja, kad Fiļins izies no Lielā teātra ēkas, lai dotos mājās.

Netālu no teātra cietušo jau gaidīja Zaruckis, kurš aplēja Fiļina seju ar skābi un aizmuka.

Tiek ziņots, ka Dmitričenko rūpīgi plānojis uzbrukumu. «Noskaidrots, ka organizators un līdzdalībnieki noskaidroja cietušā darba grafiku, noskaidroja laiku, kad viņš dodas mājās, nozieguma organizēšanai nopirka mobilos tālruņus un reģistrēja tos uz svešiem vārdiem,» aģentūrai «Interfax» pastāstīja izmeklēšanai pietuvināts avots.

Izmeklētāji noskaidroja, ka Dmitričenko koordinēja līdzzinātāju darbības. «Nozieguma pastrādāšanas dienā bija skaidri zināms, kad cietušais izies no Lielā teātra. Organizators informēja, ka Fiļins dodas mājup, kur viņu jau gaidīja nozieguma izpildītājs,» stāsta policijā.

Tāpat policisti noskaidrojuši, ka Zaruckis skābi iegādājies autopiederumu veikalā un, lai panāktu spēcīgāku skābes koncentrācijas līmeni, iztvaicēja no tās ūdeni.

Sākotnējā informācija liecina, ka par nozieguma iemeslu kļuva Dmitričenko personiskās nesaskaņas ar Fiļinu, kas radās profesionālu nesaskaņu rezultātā.

Krievu mediji arī pievērš uzmanību tam, ka Dmitričenko draudzene ir jaunā balerīna Anželina Voroncova, kurai lomu sadalījuma dēļ izraisījušies konflikti ar Fiļinu, vēstīja LETA.

Tāpat likumsargi publiskojuši video, kurā visi trīs aizturētie atbild uz jautājumiem saistībā ar savu «ieguldījumu» nozieguma īstenošanā.

Video Dmitričenko, vaicāts par nozieguma pastrādāšanas iemesliem, sacīja, ka visu ir izklāstījis protokolā. Arī Zaruckis nebija pārāk runātīgs, norādot, ka nevēlas sniegt komentārus. Tikmēr Ļipatovs atzina, ka nozieguma brīdī atradās netālu no notikuma vietas, taču bijis tikai šoferis un nav zinājis, ka tiek plānots uzbrukums Fiļinam.

Teātra izpilddirektors Anatolijs Iksanovs iepriekš saistībā ar uzbrukumu vainojis citu Maskavas baleta zvaigzni Nikolaju Ciskaridzi, sakot, ka viņš trupā radījis negatīvu atmosfēru un tās dēļ noticis uzbrukums.

Ciskaridze apsūdzības noraidījis un veltījis asus vārdus Iksanova īstenotajai teātra vadībai.

Fiļins divas nedēļas pavadījis Maskavas slimnīcās, kur viņam tika veiktas vairākas acu operācijas. Tagad viņš Vācijā iziet rehabilitācijas kursu, kas varētu ilgt vairākus mēnešus.

Versija par Dmitričenko līdzdalību noziegumā radusies pēc tam, kad likumsargi veikuši analīzi par mobilajiem telefoniem, kuru īpašnieki nozieguma izdarīšanas brīdī atradušies uzbrukuma rajonā, vēsta laikraksts «Kommersant», atsaucoties uz informētu avotu. Noskaidrojies, ka viena telefona īpašnieks ir agrāk vairākkārt sodītais Zaruckis, kurš nesen iznācis no cietuma, kur izcieta sodu par smagu miesas bojājumu nodarīšanu, kuru dēļ iestājusies nāve.

Tā kā Zaruckis vairākas reizes telefoniski sazinājies ar Dmitričenko, izmeklētāji sākuši pētīt, kas baleta dejotāju saista ar kriminālnoziedznieku, kā arī to, kādas bijušas dejotāja attiecības ar māksliniecisko vadītāju.

42 gadus vecais Fiļins uzbrukuma rezultātā guva trešās pakāpes apdegumus sejā, uz galvas un acīs.