Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Eksperti: Automašīnu tirdzniecība pasaulē šogad pieaugs par 3%

Automašīnu, autobusu, specializēto transportlīdzekļu un kravas automobiļu pārdošanas apjoms pasaulē šogad varētu pieaugt par 3%, salīdzinot ar 5% izaugsmi pērn, paziņoja Starptautiskā Autoražotāju asociācija (OICA).

Prognozes, kas prezentētas Ženēvas Starptautiskajā autoizstādē, balstītas uz datiem, ko nodrošinājušas nacionālās automašīnu federācijas trīs ceturtdaļās OICA dalībvalstu.

Asociācija lēš, ka automašīnu pārdošanas apjoms Ķīnā, kas ir pasaulē lielākais automobiļu tirgus, šogad palielināsies par 7% - līdz 20,6 miljoniem vienību. Savukārt otrajā lielākajā tirgū - ASV - automobiļu tirdzniecības apjoms varētu pieaugt par 6% un sasniegt 15,7 miljonus vienību.

Turpretī Japāna piedzīvos kritumu 12% apmērā - līdz 4,7 miljoniem automašīnu, ņemot vērā negatīvās sekas pēc ekonomikas stimulēšanas programmas, kas īstenota pēc 2011.gada cunami katastrofas un pērn izraisīja strauju automobiļu tirdzniecības pieaugumu. Tikmēr automašīnu tirgus Vācijā varētu samazināties par 2%, Lielbritānijā - par 1%, bet Francijā - par 5%, prognozē OICA.

Asociācija norāda, ka automašīnu tirdzniecības apjoms pasaulē pērn veidoja 81,7 miljonus vienību, kas ir par 5% vairāk nekā 2011.gadā. Arī automobiļu ražošana pieaugusi par 5% - līdz 84,1 miljonam vienību.

OICA vēsta, ka laika periodā no 2011.gada līdz 2012.gadam visi pasaules lielākie reģioni uzrādījuši pārdošanas apjoma pieaugumu, izņemot Dienvidameriku un Centrālameriku, kā arī, protams, krīzes skarto Eiropu.