Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Liepājas metalurgs»: Lai spēlētu Baltkrievijā un Krievijā, nepieciešami nopietni līdzekļi

Sporta kluba «Liepājas metalurgs» ģenerāldirektors Ilgvars Šēns intervijā laikrakstam «Latvijas avīze» norādījis, ka finansiālo sarežģījumu dēļ liepājnieki šobrīd ir neziņā par iespējām uzturēt profesionālas komandas arī nākotnē.


Sporta klubu atbalsta metalurģijas uzņēmums «Liepājas metalurgs», kurš nokļuvis finansiālās grūtībās. «Mums ir kopējs sponsors – ja tam iet slikti, arī mums iet slikti. Uzņēmumu purina, un arī mums nav stabilitātes. Problēmas lielas, tomēr algas un kārtējos rēķinus turpinām maksāt,» norāda Šēns.

Sporta kluba pasparnē jau vairākus gadus sekmīgi darbojās futbola un hokeja komandas kā bernu, tā arī pieaugušo līmenī. Kluba pārstāvis norāda, ka atteikties no kāda sporta veida nevienu brīdi neesot domāts.

«Tāds jautājums nav cilāts ne reizi,» bilst Šēns. «Ja atsakāmies no hokeja, tad uzreiz nomirs ledus halle. Nebūs, kas izmanto ledu. Futbola stadionu pārņēmām ārprātīgā stāvoklī un sakārtojām tā, ka tagad citi ar skaudību skatās.»

Šēns laikrakstam saka, ka par hokeja komandas turpmāko nākotni vēl nav zināms. Sezona Baltkrievijas čempionātā noslēgusies jau play-off pirmajā kārtā, tikmēr jauniešu komanda pirmo gadu piedalās Krievijas jaunatnes hokeja līgas (MHL) B divīzijā, iekļūstot izslēgšanas spēlēs. Šēns norāda, ka dalība A divīzijā krietni sadārdzinātu kluba izmaksas, atklājot, ka spēlēšanai B divīzijā no kluba budžeta tika ņemti 300 tūkstoši eiro.

«Viss būs atkarīgs no naudas. Lai spēlētu Baltkrievijā un Krievijā, nepieciešami nopietni līdzekļi. Baltkrievijā pirmajām trim komandām ir tādi budžeti kā KHL. Palikt tikai Latvijā? Lielajai komandai te nav ko darīt. Pērn otrajai komandai izslēgšanas spēlēs iedevām sešus pirmās komandas hokejistus un uzvarējām. Viņiem te nebūtu interesanti,» secina Šēns.