Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Taksi.LV» vadītājiem izteikti draudi

Uzņēmums «Taksi.LV» vērsies atbildīgajās institūcijās, informējot, ka taksometru maršrutā Ķengarags-Centrs, ko pēc līguma ar AS «Rīgas satiksme» apkalpo uzņēmums, darbojas nelegāli pārvadātāji ar transporta marķējumu «Eko Bus».

Kā biznesa portālam «Nozare.lv» norāda uzņēmumā, transportlīdzekļi brauc pa «Taksi.lv» maršrutu, uzņemot pasažierus pieturās un galapunktos, izbraucot tieši pirms «Taksi.lv» automašīnām.

Nelegālais pārvadātājs «Eko Bus» par braucienu iekasē 40 santīmus un izsniedz pasažieriem lapeli ar uzrakstu «Piemaksas biļete», lai gan pēc normatīvajiem aktiem braukšanas maksa šajā maršrutā ir 50 santīmi un ir jāizsniedz normāla biļete, skaidro uzņēmumā.

Ne mazāk kompāniju uztrauc tas, ka mikroautobusu vadītājiem tiek izteikti fiziskas izrēķināšanās draudi, ka arī draudēts aizdedzināt transportlīdzekļus, kas kopumā nepavisam neveicina pārvadājumu drošību.

«Taksi.lv» norāda, ka nelegāla pasažieru pārvadāšana, ko veic uzņēmums «Eko Bus», ir likumu un normatīvo aktu pārkāpums, kas rada būtisku apdraudējumu sabiedrībai un konkrētā maršruta pasažieru interesēm.

«Taksi.lv» par nelikumīgajām darbībām informējis Rīgas domes Satiksmes departamentu, Rīgas satiksmi, Rīgas domes Satiksmes komisiju, Konkurences padomi, Valsts policiju, Valsts ieņēmumu dienestu un Valsts darba inspekciju.

Kā biznesa portālam «Nozare.lv» atzina Konkurences padomē (KP), «Taksi.lv» iesniegumu KP saņēma vakar, un tas tiks izvērtēts parastajā kārtībā, proti, mēneša laikā KP jāizvērtē, vai šajā gadījumā ir pamats ierosināt lietu par konkurences tiesību pārkāpumiem.

Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola pastāstīja, ka Kontroles dienests ir saņēmis iesniegumu no «Taksi.LV» par iespējamiem pārkāpumiem, ko veic pasažieru pārvadātājs SIA «Eko Bus».

Satiksmes departamenta Kontroles dienests atbilstoši kompetencei veic regulāro un neregulāro pasažieru pārvadājumu kontroli, tostarp veicot pastiprinātu kontroli SIA «Eko Bus» nodrošinātajos pārvadājumos, un patlaban notiek administratīvā lietvedība par konstatētajiem iespējamajiem pārkāpumiem. Izmeklēšanā iesaistīta arī Ekonomikas policija, Valsts ieņēmumu dienests un citas institūcijas.