Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ASV atzinīgi vērtē Latvijas iniciatīvas sabiedroto kravu tranzīta nodrošināšanā

Aizsardzības ministrijas (AM) valsts sekretāra Jāņa Sārta darba vizītes Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) laikā, pārrunājot divpusējās sadarbības un drošības aktualitātes, ASV amatpersonas atzinīgi novērtējušas Latvijas iniciatīvas kravu tranzīta nodrošināšanā un NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra izveidošanā Latvijā.

Pārrunājot turpmākās iespējas nodrošināt kravu tranzītu, Transporta virspavēlniecības komandieris ģenerālis Viljams Freizers, kā arī ASV Aizsardzības departamenta un Valsts departamenta pārstāvji atzinīgi novērtēja Latvijas būtisko lomu Ziemeļu apgādes tīkla izveidē, nodrošinot tranzītu uz un no Afganistānas caur Latviju, portāls «Apollo» uzzināja ārlietu ministrijā.

Latvijas delegācija iepazīstināja ar jaunām iniciatīvām tranzīta kustības nodrošināšanā, un atkārtoti pauda gatavību arī turpmāk nodrošināt efektīvus tranzīta pakalpojumus, izmantojot Latvijas infrastruktūru. ASV puse tika aicināta piedalīties ikgadējā augstā līmeņa seminārā Latvijā par transkontinentālo transporta ceļu nākotni, kura laikā paredzēts turpināt jau gadu atpakaļ Rīgā uzsākto sarunu par Ziemeļu apgādes tīkla radīto priekšrocību izmantošanu.

«Latvija ir gatava nodrošināt sabiedroto kravu tranzītu arī tad, kad tie tiks izvesti no Afganistānas,» norādīja Sārts.

Vizītes laikā valsts sekretārs iepazīstināja ASV amatpersonas ar Latvijas priekšlikumu veidot NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centru Rīgā. Tiekoties ar ASV valdības pārstāvjiem un komunikācijas nozares ekspertiem, tika pārrunāti centra veidošanas konceptuālie jautājumi un tā ieguldījums NATO spēju pilnveidošanā.

«Eksperti apzinās, ka komunikācija kļūst par neatņemamu Alianses politikas un operāciju īstenošanas sastāvdaļu. Tādēļ šobrīd ir aktuāli attīstīt šo konceptu un kopīgiem spēkiem to pilnveidot,» uzsver AM valsts sekretārs.

Jau ziņots, ka AM valsts sekretārs no 4.marta līdz 8.martam atradās darba vizītē ASV, lai pārrunātu divpusējās sadarbības un drošības aktualitātes.

Valsts sekretāru vizītes laikā pavadīja Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks - politiskais direktors Andrejs Pildegovičs un Satiksmes ministrijas pārstāve.