Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bijusī F1 testu pilote de Viljota sekmīgi atkopjas no šausminošās avārijas

Bijusī Pirmās formulas (F-1) komandas «Marussia» testu pilote spāniete Marija de Viljota sekmīgi atkopjas no šausminošās avārijas, kurā viņa zaudēja labo aci.

Kā ziņots, pagājušā gada jūlija sākumā Lielbritānijas pilsētā Daksfordā notikušajos testos de Viljotas vadītā formula ietriecās kravas automašīnā, kas bija novietota trasē. De Viljota savu testa braucienu jau bija veikusi, taču pēc tam pēkšņi veica paātrinājumu un ietriecās smagās mašīnas aizmugurē. Sportiste avārijā zaudēja labo aci un guva citas nopietnas sejas un galvas traumas.

Vēlāk 33 gadus vecā testu pilote pārcieta vairākas sekmīgas operācijas, kam sekoja ilgstoša sportistes veselības stāvokļa novērošana un vēl papildus sejas rekonstrukcijas operācijas.

«Es jūtos ļoti labi. Ārsti saka, ka man ļoti palīdzēja tas, ka nekad dzīvē neesmu dzērusi alkoholu vai smēķējusi,» izteikusies spāniete. «Joprojām jūtos vāja un cīnos ar galvassāpēm, tomēr atkopjos labi. Aktīvajās dienās jūtu šī visa sekas, tomēr saglabāju mieru, jo zinu, ka viss norit uz labu.»

«Grūtākais bija atsākt darīt ikdienas lietas. Noķerts atslēgas gaisā vai pacelt ūdens glāzi sagādāja problēmas, tomēr tagad viss ir daudz labāk,» piebilst de Viljota.

Spānietei dota atļauja atkal sēsties pie automašīnas stūres, ko viņa uztvērusi ar lielu prieku, uzsverot, ka sēdēšana pie auto stūres ir viņas dabiskā atrašanās vieta.

Marija de Viljota par «Marussia» komandas testu piloti tika apstiprināta pagājušā gada marta sākumā. Toreiz «Marussia» par kādreizējā F-1 braucēja Emilio de Viljota meitas piesaistīšanu sastāvam paziņoja dienu pirms Starptautiskās sieviešu dienas. De Viljota līdz tam bija braukusi dažādos sacīkšu seriālos, piemēram, Spānijas F-3 čempionātā un Deitonas 24 stundu sacensībās. Pirmoreiz de Viljota F-1 automašīnu izmēģināja aizpagājušā gada augustā, kad nobrauca 300 kilometrus «Lotus Renault» komandas kokpitā.