Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

70% no sasniegumiem sportā ir atkarīgi no pareiza uztura

7.martā Sporta klubā «DCH Studija» norisinājās Sieviešu skrējiena koptreniņš, kuru kopā ar skrējiena vēstnesēm vadīja pieredzējušais fitnesa treneris Ralfs Upmanis. Treniņa laikā ikviena līdz šim skrējienam reģistrējusies dalībniece papildus fiziskām aktivitātēm varēja iepazīties ar veselīga un sabalansēta uztura pamatprincipiem. Par Sieviešu skrējiena uztura partneri izvēlēts A/S «Rīgas Dzirnavnieks» pārstāvētais zīmols – «Herkuless».

Sporta kluba saimnieks Ralfs Upmanis pēc pasākuma uzsvēra pozitīvo tendenci, kas vērojama sieviešu vidū, sportisko dzīvesveidu sabalansējot ar pilnvērtīgu uzturu:

«Vienai otru motivējot, sievietes ir spējīgas paveikt daudz vairāk, tādēļ koptreniņš, kura pamatā bija treniņu koncepts «Gladiators» izvērtās par jautru un efektīvu pasākumu. Būtiski, ka šī koptreniņa laikā sievietēm bija iespēja uzzināt arī dažādas nianses saistībā ar uzturu, jo tas ir ļoti svarīgs faktors – sportā 70% no sasniegumiem sastāda tieši pareizs uzturs. Lai arī 7 km nav distance, kurā jāpieturas pie ļoti striktiem ierobežojumiem attiecībā uz pārtiku, tomēr katrai skrējiena dalībniecei iesaku ievērot vienu pavisam vienkāršu principu: nepārēsties – nedz ikdienā, bet jo īpaši pirms starta.»

Sieviešu skrējiena uztura partnera «Herkuless» sporta uztura speciāliste Lizete Māldere uzsver – lai sasniegtu labus rezultātus izturības sporta veidos, pareizs uzturs ir viens no priekšnoteikumiem. Ievērojot 7 uztura padomus, apvienojumā ar regulāriem treniņiem, iespējams sasniegt savu izcilāko rezultātu. Pasākumā ar saviem uztura noslēpumiem sievietēm dalījās arī vieglatlēte Laura Ikauniece.

Sieviešu skrējiens pulcē aizvien jaunas interesentes, un savu iniciatīvu izrādījusi arī Latvijā populārā veselīgā dzīvesveida žurnāla «Shape» galvenā redaktore Gundega Bičevska. Viņa pievienojusies pārejām septiņām «Sieviešu skrējiena» vēstnesēm, kuras aicina uz koptreniņiem, lai sagatavošanās procesu pasākumam padarītu aizraujošāku.

Sieviešu skrējienam pievienojies arī auto patneris – «Honda» oficiālais pārstavis Latvijā «Nippon Auto», kas pēc aizvadītā produktīvā koptreniņa DCH Studijā Sieviešu skrējiena vēstneses ar pavisam jaunām automašīnām nogādāja uz T/C «Spice», kur norisinājās «Nike» veikala pēc rekonstrukcijas atklāšanas pasākums.

Ilze Ulinska, Nippon Auto Biznesa attīstības un kvalitātes vadītāja: «Ļoti daudzas dāmas mīl sportisku dzīvesveidu un ātrumu. To apliecina gan strauji augošais sieviešu skrējiena dalībnieču skaits, gan mūsu daiļā dzimuma pircēju vēlmes. Honda automašīnas raksturo inovācijas, dinamiskums un ātrums, tādēļ mūsu misija ir atbalstīt fiziskas aktivitātes, it īpaši sieviešu, jo šī mums ir īpaša auditorija. Honda ir vienīgais auto ražotājs pasaulē, kas izgatavojis īpašu modeli tieši dāmām un jaunkundzēm – Fit She’s.»

«Herkuless» sporta uztura speciālistes Lizetes Mālderes 7 UZTURA PADOMI:

1. Uzlādē savas enerģijas rezerves! Ogļhidrāti ir galvenais enerģijas avots cilvēka organismā, kā arī uzturvielu grupa, kurai ir vislielākā nozīme izturības sporta veidos – tas atrodams tādos produktos, kā graudaugu produkti, dārzeņi un augļi.

2. Ievēro regulāras ēdienreizes! Lai ik dienu justos mundra un spēka pilna, kā arī uzturētu vielmaiņu aktīvu, nepieciešamas 3 - 5 ēdienreizes ik pēc 2 – 3 stundām, ievērojot samērīgas ēdiena porcijas.

3. Dienā, kad ieplānots treniņš sāc rītu ar piecgraudu pārslu biezputru, kas sniegs enerģiju un spēku. Pēdējai ēdienreizei pirms treniņa jāietur aptuveni 2-3 stundas - tai jābūt viegli sagremojamai, ogļhidrātiem bagātai un ar samazinātu taukvielu daudzumu.

4. Pēc treniņa strauji jāatjauno organismā iztērētā enerģija glikogēna veidā - uzņem produktus, kuri satur daudz vienkāršos ogļhidrātus. Pēc treniņa iesakām remdēt izsalkumu ar augļu kokteili vai musli batoniņu.

5. Lai iegūtu skaistākas auguma līnijas, pievērs uzmanību arī olbaltumvielu daudzumam ikdienas ēdienkartē – tā ir liesa gaļa, olas, zivis, pupiņas, rieksti u.tml.

6. Pievērs uzmanību taukvielām, kuras izmanto! Sievietēm, kas pakļautas lielai fiziskai slodzei, nav ietiecams uzņemt treknus un taukvielām bagātus pārtikas produktus.

7. Neaizmirsti padzerties! Fiziskas piepūles laikā organisms sviedru veidā pastiprināti izdala ūdeni un tam svarīgus elektrolītus. Ūdens zudums cilvēka organismam ir ļoti bīstams, tāpēc svarīgi pirms slodzes kārtīgi padzerties aptuveni 4 – 6 glāzes ūdens, pēc tam slodzes laikā ik pēc 15 – 20 minūtēm un arī tad, kad slodze ir beigusies.

Ar sagatavotiem uztura padomiem iespējams iepazīties Sieviešu skrējiena mājas lapā «sieviešuskrejiens.lv» un sociālajā tīklā «facebook.com/sieviesuskrejiens».