Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zirga gaļas skandāls noved pie iespējamas rotācijas PVD vadībā

Saistībā ar zirga gaļas skandālu drīzumā varētu tikt veiktas izmaiņas Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) vadībā, biznesa portālu «Nozare.lv» informēja zemkopības ministre Laimdota Straujuma.

Vienlaikus viņa norādīja, ka pašreizējais dienesta ģenerāldirektors Māris Balodis, visticamāk, paliks savā amatā.

«Esam izvērtējuši, kas notiek PVD saistībā ar zirga gaļas skandālu. Tā nav tikai Latvijas problēma, bet gan visas Eiropas jautājums, jo atklāj nepietiekošu kontroli pār pārtikas produkcijas izsekojamību,» sacīja Straujuma.

«Tas nenozīmē, ka būtu jāaiziet PVD ģenerāldirektoram. Tomēr zināmas pārmaiņas un rotācijas PVD vadībā acīmredzot tiks veiktas,» atzina ministre.

Viņa arī norādīja, ka PVD darot visu, lai kontrolētu zirga un liellopu gaļas izsekojamību kautuvēs.

«Tas, ko PVD dara kautuvē, - uzspiež zīmogu, ka attiecīgā gaļa ir liellops vai zirgs. Jautājums ir, kas notiek tālāk ar pavadzīmēm un cik lielā mērā savu izejvielu pārbauda pats ražotājs,» sacīja Straujuma.

Kā ziņots, līdzšinējās pārbaudēs konstatēts, ka zirga gaļu, nenorādot to marķējumā, ražošanā izmantojuši trīs Latvijas ražotāji - SIA «Forevers», kura desmit produktu, pārsvarā desu, paraugos tika konstatēts zirga DNS, SIA «Kuršu zeme», kuras divos produktu veidos - liellopu gaļas konservos «Nostaļģija» un «Militārā kvalitāte» - zirga gaļas klātbūtni konstatēja Vācijas un Lietuvas pārtikas apriti uzraugošās iestādes, kā arī SIA «Rēzeknes gaļas kombināts», kura ražotajos liellopu gaļas konservos «Tūristu brokastis» zirga gaļas klātbūtni konstatēja Lietuvas atbildīgais dienests.

Kā vēstīts, pēc PVD iesnieguma Valsts policija (VP) sākusi pārbaudi par iespējamo krāpšanu, zirga gaļu pavaddokumentos norādot kā liellopu gaļu.

Patlaban Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē ir uzsākta resoriskā pārbaude. Atkarībā no šīs pārbaudes rezultāta tiks lemts jautājums par kriminālprocesa sākšanu vai atteikšanos ierosināt lietu. Kriminālprocess tiks sākts, ja pārbaudes laikā konstatēs noziedzīga nodarījuma sastāvu, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāve Sintija Virse.