Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dziesmu un deju svētki šovasar paies Latvijas lielo personību jubilejas zīmē

XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki būs nozīmīgi ar to, ka šovasar svētki paies Latvijas lielo personību jubilejas zīmē, šodien atklāja Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) direktore Dace Melbārde.

Svētku laikā īpaši tiks godināts komponists Jāzeps Vītols viņa 150 gadadienā, iekļaujot gan vairākus viņa skaņdarbus svētku noslēguma koncerta repertuārā, gan arī veltot viņa daiļradei atsevišķu koncertu, kurā skatītājus un klausītājus ar izpildījumu priecēs arī Latvijas kordiriģenti.

Šogad 150 gadu jubileja tiek svinēta arī spilgtam latviešu rakstniekam Rūdolfam Blaumanim, kura daiļrade svētku laikā tiks iekļauta amatierteātru programmā, savukārt vokālie ansambļi koncertos godinās dzejnieku Ojāru Vācieti, kuram šis būtu 80 gadu jubilejas gads. Nešaubīgi arī mūžībā aizgājušā Imanta Ziedoņa daiļrade būs nozīmīga svētku sastāvdaļa, pauda Melbārde.

Jaunākais XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku virsdiriģents šovasar būs Latvijas Kultūras akadēmijas jauktā kora «Sōla» mākslinieciskais vadītājs un Sējas novada jauktā kora «Sēja» mākslinieciskais vadītājs Kaspars Ādamsons. Viņam šis gods tāpat kā viņa tēvam Ārijam Šķepastam piešķirts pirmo reizi.

Ādamsons atzina, ka, viņaprāt, tas ir ārkārtīgi jauki, mīļi un sirsnīgi, ka viņi kopā ar tēvu izraudzīti par virsdiriģentiem. «Divtik liels prieks ir par to, ka tētis Mežaparka Lielajā estrādē varēs diriģēt paša apdarē veidoto latviešu tautasdziesmu «Līgo». Es domāju, ka tā ir īpaša sajūta Mežaparkā Dziesmu svētku laikā pirmo reizi diriģēt sevis lolotu skaņdarbu,» sacīja jaunais diriģents, piebilstot, ka viņa vadībā tiks izpildīta Ilonas Rupaines latgaliešu tautasdziesmas apdare «Gaismeņa ausa».

Tajā pašā laikā viņš minēja, ka šie Dziesmu un deju svētki viņam nebūs pirmā reize, kad Mežaparka Lielajā estrādē tiks vadīts lielais kopkoris. 2010.gada jūlijā Mežaparka estrādē Ādamsons kā virsdiriģents pirmo reizi stājās Dziesmu svētku kopkora priekšā, diriģējot X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos.

Jaunais diriģents atzina, ka pagājušajā gadā bijis ārkārtīgi pārsteigts, kad Aira Birziņa viņu uzrunāja kļūt par šīs vasaras Dziesmu un deju svētku dziesmu virsdiriģentu.

XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku koru virsdiriģenti ir Aira Birziņa, Ivars Cinkuss, Agita Ikauniece, Andrejs Jansons no ASV, Mārtiņš Klišāns, Sigvards Kļava, Arvīds Platpers, Māris Sirmais, Ints Teterovskis, Romāns Vanags un Jānis Zirnis, savukārt pirmo reizi virsdiriģentu godā būs deviņi diriģenti - Kaspars Ādamsons, Gints Ceplenieks, Roberts Liepiņš, Māra Marnauza, Andrejs Mūrnieks, Mārtiņš Ozoliņš, Ārijs Šķepasts, Jevgeņijs Ustinskovs un Ilze Valce.

Savukārt Goda virdiriģenti ir Terēzija Broka, Gido Kokars, Pauls Kvelde un Roberts Zuika no ASV. Pirmo reizi Goda virdiriģents būs Jānis Erenštreits, Jēkabs Ozoliņš, Edgars Račevskis un Juris Kļaviņš.

Jau ziņots, ka XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki Rīgā notiks no 30.jūnija līdz 7.jūlijam. Biļešu iepriekšpārdošana uz svētku maksas pasākumiem sāksies 6.aprīlī, un tās būs iespējams iegādāties «Biļešu paradīzes» tirdzniecības vietās.