Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Uzņēmums lepojas ar rekordzemiem apkures rēķiniem māju kompleksā

Pagājušajā ziemā dzīvojamo māju kompleksā «NCC Mājas» Biķernieku ielā 160 bijuši rekordzemi apkures rēķini, biznesa portālu «Nozare.lv» informēja SIA «NCC Housing» pārdošanas daļas vadītāja Andra Paškovska.

2012.gadā dzīvojamo māju komplekss NCC Mājas Biķernieku ielā 160, kas atrodas Mežciemā, saņēma atzinību un ieguva «Energoefektīvākās daudzdzīvokļu ēkas Latvijā 2011» statusu, un ne bez pamata, norādīja Paškovska. Lai arī laiks bija kļuvis aukstāks, kompleksa iedzīvotājiem izrakstītie apkures rēķini, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, bija pieauguši ne vairāk kā par 10%.

Šajā ziemā apkures rēķini praktiski visiem rīdziniekiem bija kļuvuši par vienu no visaktuālākajiem tematiem, jo, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, šo izdevumu daļa ģimeņu budžetos pieauga par 25% līdz 50%, informēja Paškovska. Rīgas sērijveida divistabu dzīvokļu komunālo pakalpojumu rēķinos sadaļā «apkure» visbiežāk norādītās summas bija 70 līdz 90 latu, bet trīsistabu dzīvokļiem — apmēram 100 latu.

«Ziemas vidū portālā «Delfi» tika publicēti aptuveni simts dažādu Rīgas dzīvokļu komunālie rēķini. Iesūtītie rēķini pārsvarā bija no sērijveida mājām, un tikai dažos apkures izmaksas bija zemākas par vienu latu uz dzīvojamās platības kvadrātmetru bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN). «NCC Housing» speciālisti ir aprēķinājuši, ka vidējās apkures izmaksas šajos rēķinos ir 1,37 lati par kvadrātmetru bez PVN,» sacīja «NCC Housing» valdes loceklis Mareks Kļaviņš.

Šī informācija tika salīdzināta ar analoģiskiem decembra rēķiniem, kas bija izrakstīti kompleksa «NCC Mājas» Biķernieku ielā 160 iemītniekiem, un atklājās, ka tie ir 2,75 vai pat trīs reizes mazāki, uzsvēra Kļaviņš.

Piemēram, dzīvojamās platības kvadrātmetra apkures vidējās izmaksas Biķernieku ielas 160 6.korpusā 2012.gada decembrī bija 45 santīmi bez PVN, 8.korpusā — 44 santīmi, bet 9.korpusā — 39 santīmi. Visaugstākās kvadrātmetra apkures izmaksas bija 4.korpusā un 5.korpusā — attiecīgi 50 un 49 santīmi.

Decembrī, janvārī un februārī standarta apkures rēķini divistabu dzīvokļiem dzīvojamā kompleksā «NCC Mājas» Biķernieku ielā 160 bija 15 līdz 20 latu bez PVN mēnesī, trīsistabu dzīvokļiem — apmēram 30 latu, bet četristabu dzīvokļiem — apmēram 40 latu. Turklāt gaisa temperatūra šajos dzīvokļos nebija zemāka par 20 līdz 21 grādu.

«NCC Housing» speciālisti ir novērojuši, ka siltuma regulatoru uzstādīšana radiatoriem samazina apkures rēķinus vismaz par 10%. Kopējais patērētā siltuma daudzums ir atkarīgs arī no tā, kādu temperatūru tā vai cita dzīvokļa iemītnieki uzskata par komfortablu, cik bieži viņi vēdina telpas, kā ir nosiltinātas ārsienas un kāds ir izmantots fasādes arhitektūras risinājums.

Jauno projektu mājās, kuru siltināšanā ir izmantoti mūsdienīgi materiāli, salīdzinot ar padomju laikos būvētajām, ir daudz mazāks siltuma zudums. Tomēr arī jauno projektu mājas mēdz būt dažādas. Ja projekta attīstītājs ir ekonomējis uz būvniecības rēķina un uzstādījis logus, kas sniedzas no grīdas līdz griestiem, tad šādā mājā apkures rēķini būs lielāki nekā jaunajos projektos, kuros loga aile aizņem tikai 25% līdz 30% no ārsienas.

Dzīvojamais komplekss «NCC Mājas» Biķernieku ielā 160 tiek būvēts Mežciemā. Saskaņā ar projektu Biķernieku ielas 160 kompleksā ir jāuzbūvē 18 četru un piecu stāvu mājas ar kopumā 356 dzīvokļiem. Katrā mājā ir 16 līdz 25 dzīvokļi. Pašlaik ir uzbūvētas desmit mājas un automobiļu stāvvieta, tiek būvētas vēl divas dzīvojamās ēkas.

SIA «NCC Housing» Latvijā darbojas no 2000. gada. «NCC» ir viens no vadošajiem Skandināvijas būvniecības un nekustamo īpašumu nozares uzņēmumiem. Tās galvenais birojs ir Zviedrijā, bet tās pārstāvniecības darbojas Somijā, Norvēģijā, Vācijā, Krievijā, Igaunijā un Latvijā.

Kopš 2000.gada NCC ir uzbūvējusi Latvijā vairākus dzīvojamos projektus: Rūpniecības ielā 9, Upeņu ielā 9, 11, 15 un 17 (projekts «Lauras Purvciemā») un Ogres ielā 5.