Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krītot no vairāku metru augstuma, 16 gadus vecs puisis guvis mugurkaula traumas

Vidzemē 16 gadus vecs jaunietis kāpis kokā un kritis no vairāku metru augstuma, kā rezultātā puisis tika nogādāts slimnīcā ar mugurkaula skriemeļu bojājumiem.

Kā aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola, tikmēr Latgalē piecus mēnešus jauns puisītis tika uzlikts uz gultas malas, un, aktīvi kustoties, viņš ir kritis. Zīdainis guvis galvas traumu un ticis nogādāts slimnīcā.

23 gadus veca sieviete Kurzemē alkohola reibumā bija mēģinājusi izšķirt divus suņus, un viens no suņiem iekodis sievietei plaukstā. Sieviete vērsās pie mediķiem un tika nogādāta slimnīcā.

Savukārt septiņus gadus vecam zēnam Zemgalē uz ielas pieskrējuši klāt divi nepazīstami suņi, un bērnam tika konstatēta kosta brūce mugurā.

Kāds 43 gadus vecs vīrietis guvis darba traumu, kokapstrādes cehā Vidzemē ar slīpmašīnu savainojot roku. Vīrietis nogādāts slimnīcā.

Tikmēr Kurzemē septiņus gadus vecs puisis kritis pa kāpnēm. Sākumā viņš nav vērsies pēc palīdzības, tomēr mājās viņam parādījušās sūdzības. Tika izsaukta ātrā palīdzība, un puisim konstatēja smadzeņu satricinājumu. Puisis nogādāts slimnīcā.

38 gadus vecs vīrietis Kurzemē smēķējis gultā un iemidzis, radot sadūmojumus. Tomēr laikus pie vīrieša ieradās kaimiņš, izsauca ātro palīdzību, un vīrietis tika nogādāts slimnīcā, saindējoties ar dūmiem.

Tāpat ir bijušas divas veiksmīgas reanimācijas, kad cilvēki pēc klīniskās nāves ir tikuši atdzīvināti. Viens gadījums bijis Latgalē, kad 57 gadus vecam vīrietim ar galvas smadzeņu asinsrites traucējumiem bija iestājusies klīniskā nāve, tomēr veiksmīgi izdevās atjaunot viņa sirdsdarbību.

Otrs gadījums notika Rīgā. 85 gadus vecu vīrieti ar miokarda infarktu izdevās reanimēt.

Kā ziņots, NMPD kopumā saņēmis 1389 izsaukumus, dažādas traumas guvuši 256 cilvēki.