Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aicina ziedot smagi slimai sievietei, kurai valsts atsaka palīdzību

Labdarības organizācija «Ziedot.lv», veikalu tīkls «Maxima» un citi «Laimīgai Latvijai» partneri aicina sabiedrību ziedot, lai smagi slimai sievietei būtu iespēja ārstēties klīnikā ārvalstīs.

2012.gada vidū Andra ar pēkšņām veselības problēmām nokļuva slimnīcā. Ārstniecības iestādē viņai tika konstatēta akūta limfoleikoze, kas ir ļaundabīga asinsrades slimība. Kad ārstēšanās Latvijā nedeva gaidītos rezultātus, ārsti ieteica doties uz Vāciju. Lai segtu ārstniecības izmaksas, Andra vērsās Nacionālajā veselības dienestā, kas viņai kā Latvijas iedzīvotājai ar smagu slimību var kompensēt ārstniecības izmaksas.

Šī gada 7.martā sieviete saņēma šokējošu ziņu: valsts atteicās apmaksāt viņas ārstniecību Vācijas klīnikā, kas ir sievietes vienīgā iespēja izdzīvot. Skaitļi ir skarbi – viņas dzīvības cena ir 26 551,94 lati.

Andra visu savu dzīvi ir palīdzējusi citiem, strādājot sociālajā sfērā. Desmit gadus Andra strādāja par pedagogu, turklāt pēc otras augstākās izglītības iegūšanas kļuva par klīnisko psihologu gan Jelgavas psihiatriskās klīnikas «Ģintermuiža» bērnu nodaļā, gan Rīgas 14.vakara vidusskolā, gan psiholoģijas centrā «Kamertons», kur viņa rūpējās par bērnu klīnisko izpēti un psiholoģiskās palīdzības sniegšanu.

Kopš slimības diagnosticēšanas Andra mājās ir bijusi vien no pāris dienām līdz pāris nedēļām, jo konstatētā saslimšana ir ļoti smaga. Andrai ir B šūnu akūta limfoleikoze, kas ir ļaundabīga asinsrades slimība. Pašlaik Andra ārstējas Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Ķīmijterapijas un hematoloģijas klīnikas 3. Hematoloģijas nodaļā.

Līdzšinējie ķīmijterapijas kursi un ārstēšana nav devuši gaidītos rezultātus, un slimība nav atkāpusies. Tikmēr Berlīnes klīnikas mediķi ir gatavi uzņemties Andras veselības stāvokļa stabilizāciju un turpmāko ārstēšanu.

Andra ir mamma 12 gadus jaunam dēliņam. Pašlaik par dēlu rūpes uzņēmies viņa tētis un Andras bijušais vīrs - viņa pati vairs nespēj parūpēties par dēla ikdienu, jo teju visu laiku uzturas slimnīcā. Diemžēl Andrai un viņas tuviniekiem nav tādu līdzekļu, lai segtu ārstniecību Vācijā. Pašlaik Andras dzīvība ir atkarīga tikai no līdzcilvēku atbalsta un līdzcietības.

«Ziedot.lv» aicina iesaistīties projektā «Laimīgai Latvijai» un palīdzēt Andrai. Ikviens ir aicināts izvēlēties sev ērtāko labdarības veidu:

- ziedojot ziedojumu kastītēs «Maxima» veikalos visā Latvijā;

- zvanot uz ziedojumu tālruni 90067009 (maksa par zvanu – 1 Ls);

- ziedojot ar internetbankas palīdzību, norādot: «Palīdzēsim Andrai Kvālei». Informācija: http://www.ziedot.lv/lv/project/1654).