Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Tiesa apcietina KNAB aizturēto «Krājbankas» lietas izmeklētāju

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) īstenotajā operācijā aizturētajam Valsts policijas (VP) izmeklētājam Viktoram Dzenim, kurš cita starpā izmeklēja arī likvidējamās AS «Latvijas Krājbanka» («Krājbanka») krimināllietu, Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa svētdien kā drošības līdzekli piemērojusi apcietinājumu.

To aģentūrai LETA apstiprināja tiesā. Kriminālprocesa likums paredz, ka lēmumu par apcietinājuma piemērošanu septiņu dienu laikā var pārsūdzēt apgabaltiesā.

Aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka KNAB sāktajā kriminālprocesā kopā ar VP Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes (GKrPP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) izmeklētāju Dzeni sākotnēji ticis aizturēts arī viņa kolēģis Eduards Ņepomņaščijs, kurš vēlāk atbrīvots.

Aizturēšana, visticamāk, nav bijusi saistīta ar «Krājbankas» lietas izmeklēšanu, bet gan ar iespējamu kukuļa piedāvājuma pieņemšanu par to, lai ENAP nesāktu kriminālprocesu pret divu privātu uzņēmumu amatpersonām.

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece Sigita Pildava aģentūrai LETA apstiprināja, ka KNAB aizturējis divus ENAP izmeklētājus, no kuriem vienam pēc KNAB ierosinājuma piemērots apcietinājums, bet otram noteikts ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis, tostarp aizliegums pildīt pienākumus ENAP.

Ņemot vērā, ka iespējamais noziegums ir tiešā saistībā ar dienesta pienākumu pildīšanu, VP ir sākta dienesta pārbaude, kurā tiks izvērtēta abu izmeklētāju disciplināratbildība, kā arī viņu vadītāju atbildība par iespējamo darbinieku kontroles trūkumu. Dienesta pārbaudi veiks VP Iekšējās drošības birojs.

VP priekšnieks Ints Ķuzis devis rīkojumu par abu darbinieku atstādināšanu no dienesta pienākumu pildīšanas uz izmeklēšanas laiku.

Kā ziņots, saskaņā ar aģentūras LETA rīcībā esošo neoficiālo informāciju Dzenis tika aizturēts KNAB īstenotā operācijā piektdien ap pusdienlaiku, pielietojot šaujamieroci.

Tikmēr KNAB preses pārstāvis Andris Vitenburgs aģentūrai LETA sacīja, ka atsevišķas procesuālās darbības birojs patlaban nekomentēs. «Informāciju sabiedrībai par krimināllietu kopumā KNAB sniegs, tiklīdz tas netraucēs pirmstiesas izmeklēšanas veikšanai,» norādīja KNAB pārstāvis.

Savukārt iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP) paudis viedokli, ka gadījumā, ja minētā informācija oficiāli apstiprināsies, no VP vadības tiks pieprasīta aktīva rīcība. «Jānotiek izmeklēšanai, jānoskaidro un jāsoda atbildīgie, izvērtējot arī tiešo priekšnieku atbildību,» uzskata Kozlovskis.