Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pētersons: PČ florbolā notiks Rīgā, pretendē arī citas pilsētas

Latvijas Florbola savienības prezidents Ilvis Pētersons uzskata, ka lielā mērā Latvijas vīriešu izlases veiksmīgais sniegums pasaules čempionātos pēdējos gads sekmējis pozitīva lēmuma pieņemšanu 2016. gadā čempionātu organizēt Rīgā.

«Apollo» jau ziņoja, ka Latvijai uzticēts rīkot 2016. gada pasaules čempionātu florbolā vīriešiem. Paralēli Latvijai uz čempionāta rīkošanu pretendēja arī Čehija.

«Lēmumu par čempionāta rīkošanu Bernē pieņēma Starptautiskās Florbola federācijas (IFF) valde, šeit valstis nebalsoja. Nemāku pateikt, ar ko mēs bijām labāki par čehiem, viņu pieteikumu neesmu redzējis,» sarunā ar «Apollo» sacīja Pētersons.

«Negribētos apspriest, kādēļ mēs, nevis čehi, jo nezinu patiesos iemeslus, bet varu teikt, ka februārī Latvijā viesojās IFF ģenerālsekretārs un citi pārstāvji, kuriem nācās atskaitīties par katru jautājumu. Gājām sīki un smalki cauri katrai nainsei. No savas pieredzes varu teikt, ka organizatoriskajā ziņā Čehija ir līdere un mēs šoreiz uzvarējām spēcīgu konkurentu,» teic Pētersons, kurš atklāj, kurā pilsētā norisināsies čempionāts.

«Zināms, ka spēles notiks «Arēna Rīga» hallē, bet otra pilsēta patlaban nav zināma. Visticamāk, tā varētu būt Valmiera, Liepāja vai Jelgava. Lieliski būtu, ja Rīgā būtu divas šādas arēnas kā Skanstes ielā, taču pagaidām mums tāda ir viena. Jebkurai pilsētai būtu lietderīgi uzcelt arēnu ar 3000 -5000 skatītāju vietām, tas atmaksātos, ja domājam par šāda līmeņa turnīru organizēšanu.»

Federācijas vadītājs saka, ka čempionātu Latvija bija pelnījusi. To parāda arī pēdējo gadu rezultāti un iepriekšējā pieredze dažādu turnīru rīkošanā.

«Starptautiskās Florbola Federācijas lēmums par pasaules čempionāta rīkošanu Latvijā uzskatāms par ļoti augstu novērtējumu mūsu lielajai pieredzei, jau vairākkārt rīkojot dažāda līmeņa starptautiskas sacensības florbolā, ieskaitot pasaules čempionātu florbolā sievietēm 2011. gadā Rīgā, pasaules čempionātu junioriem U-19 2005. gadā Cēsīs un Kocēnos, Eiropas klubu turnīra «EuroFoorball Cup» finālposmu Valmierā un Kocēnos 2010. gadā, kā arī pasaules 2013. gada čempionāta florbolā sievietēm kvalifikācijas turnīru Valmierā,» portālam «Apollo» norādīja Latvijas Florbola savienībā.