Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Maskavas tiesa sāk Magņitska krimināllietas izskatīšanu

Maskavas tiesā pirmdien tika sākta krimināllietas izskatīšana, kurā par izvairīšanos no nodokļu maksāšanas apsūdzēts cietumā mīklainos apstākļos mirušais Rietumu investīciju fonda «Hermitage Capital» jurists un korupcijas apkarotājs Sergejs Magņitskis. Tomēr tiesnesis jau pirmajā sēdē prāvu atlika līdz 22.martam, lai aizstāvības pusei dotu vairāk laika sagatavoties.

Magņitska māte un viņas advokāti šo tiesas procesu boikotē un uzstāj, ka tiesas nozīmētajiem advokātiem nav tiesību pārstāvēt mirušo juristu.

Magņitskis tiek apsūdzēts, ka nav nomaksājis nodokļos 522 miljonus rubļu (deviņus miljonus latu). Atbilstoši izmeklētāju versijai viņš kopā ar līdzzinātājiem šo summu nolaupījis no budžeta ar deklarāciju mahināciju palīdzību.

Magņitskis apgalvoja, ka naudu, kas tikusi pārskaitīta budžetā, piesavinājušies reideri. Naudas līdzekļu zādzībā bijuši iesaistīti augsta ranga Krievijas tiesībsargājošo struktūru darbinieki.

Magņitskis mira 2009.gada novembrī pēc 358 pirmstiesas aizturēšanas centrā pavadītām dienām. Viņu arestēja pēc tam, kad viņš bija apvainojis vairākas Krievijas amatpersonas liela mēroga korupcijā un Krievijas budžeta apzagšanā. Magņitskim tika liegta pienācīga medicīniskā aprūpe, un viņš mira astoņas dienas pirms termiņa, kad viņš būtu bijis jāatbrīvo vai jātiesā.

Magņitskis savulaik atklāja, ka no valsts budžeta 5,4 miljardus rubļu (93 miljonus latu) izzaguši tiesībsargājošo iestāžu līdzstrādnieki, kas atriebjoties organizējuši jurista kriminālvajāšanu, par šīs naudas izsaimniekošanu apsūdzot pašu Magņitski.

Aktīvisti šo gadījumu nodēvējuši par vienu no kliedzošākajiem cilvēktiesību pārkāpumiem Krievijā pēdējo gadu laikā, apgalvojot, ka Magņitski pameta nomirt amatpersonas, kuru noziedzīgos nodarījumus viņš uzdrošinājies atmaskot.

Pēc viņa nāves šī lieta tika slēgta, bet 2011.gada augustā no jauna atvērta.