Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krievija pieķerta slidu viltošanā skeletonā

Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (FIBT) oficiāli atzinusi, ka krievu skeletoniste Marija Orlova pasaules čempionātā Sanktmoricā izmantojusi neatļautas slidas.

Šodien savā «Twitter» kontā FIBT atsūtīto atzinumu publicēja latviešu skeletonists Martins Dukurs, kurš šosezon ceturto gadu pēc kārtas triumfēja Pasaules kausa kopvērtējumā, kā arī izcīnīja sudraba medaļu pasaules čempionātā.

Pasaules čempionāta laikā Orlovas skeletona slidas tika noņemtas un nosūtītas uz laboratoriju turpmākām pārbaudēm. Tajās atklājies, ka slidas bijušais ne tikai cietākas par pieļaujamo normu. Secināts arī tas, ka FIBT oficiālie zīmogi uz slidām bijuši viltoti.

Lai gan oficiāli pierādīts, ka ar viltotām slidām startējusi tikai Orlova, tomēr jau pasaules čempionāta laikā skeletona sabiedrībā valdīja uzskats, kas meta ēnu pār visu Krievijas izlasi.

Latvijas skeletona treneris Dainis Dukurs sarunā ar «Apollo» pauž prieku par jaunumiem un izsaka cerību, ka beidzot krāpnieki tiks sodīti. «Jau sestdien runāju ar FIBT prezidentu Ivo Ferriāni un atgādināju, ka pagājis jau mēnesis, bet nav nekāda oficiāla atzinuma. Ja nesekos diskvalifikācija vismaz līdz Soču olimpisko spēļu beigām, tad FIBT tikai parādīs savu vājumu.»

«Krievu sportisti jau nav vainīgi, bet Krievijas izlases treneri Tomass Placers un Vilijs Šnaiders ir krāpnieki, kuri visus pārējos uzskata par kretīniem. Domāju, ka skeletona sabiedrība to tā neatstās un diskvalifikācijas tiks piespriestas,» piebilst Dainis Dukurs.

Paredzams, ka drīzumā FIBT vadība pieņems lēmumu par tālākām sekām šajā jautājumā.