Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ugunsgrēks Olaines ķīmiskajā rūpnīcā: policija bija gatava ar ruporiem brīdināt iedzīvotājus

Tikai tagad, vēlā pēcpusdienā, pabeigti ugunsdzēšanas un glābšanas darbi Olaines ķīmiskajā rūpnīcā «Biolars», Latvijas Radio pastāstīja Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Inga Vetere.

<strong><em>Olaines ķīmiskajā rūpnīcā izcēlies plašs ugunsgrēks; cietuši četri ugunsdzēsēji</em></strong>

Viņa norādīja, ka ugunsgrēks tika likvidēts pulksten 6.33, taču tad sākās glābšanas darbi, jo telpās atradās daudz ķīmisko vielu. Vetere pastāstīja, ka ugunsdzēsēji speciālajos tērpos mucas ar ķimikālijām iznesa ārā un pārliecinājās, vai no tām nevar noplūst indīgās vielas.

Komentējot faktu, ka četri ugunsdzēsēji, kas notikuma vietā ieradās īsi pirms pusnakts, saindējušies ar dūmiem, Vetere stāstīja, ka šādi gadījumi, kad ugunsdzēsējs saindējas ar dūmiem, ir bieži, taču neizskan plaši.

Viņa uzsvēra, ka jebkurā degšanas procesā šie procesi ir kaitīgi. Ugunsdzēsēji parasti strādā speciālās maskās. Šoreiz dūmi bija kaitīgi ne tikai kā degšanas produkts, bet arī tāpēc, ka dega ķīmiskas vielas.

Vetere tāpat pastāstīja, ka uz vietas atradusies arī pašvaldības policija, kas bija gatava nepieciešamības gadījumā ar ruporiem brīdināt iedzīvotājus.