Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ugunsgrēks Olaines ķīmiskajā rūpnīcā: upuru skaits neliels, pateicoties kādai darbiniecei

Valsts darba inspekcija (VDI) pēc sākotnējās iepazīšanās ar ugunsgrēka apstākļiem Olaines ķīmiskajā rūpnīcā «Biolars» secinājusi, ka pēc notikušās avārijas kāda uzņēmuma darbiniece profesionāli evakuējusi savas maiņas darbiniekus, tostarp ugunsgrēkā smagus apdegumus guvušo sievieti, maksimāli samazinot iespējamo upuru skaitu, aģentūrai BNS pastāstīja VDI pārstāve Linda Matisāne.

<em><strong>Ugunsgrēks Olaines ķīmiskajā rūpnīcā: policija bija gatava ar ruporiem brīdināt iedzīvotājus</strong></em>

Pagaidām VDI vēl nav izdevies pārrunāt notikušā apstākļus ar visiem uzņēmuma darbiniekiem, lai noskaidrotu precīzus nelaimes cēloņus, kā arī uzzināt vairāk par darba drošības instrukciju ievērošanu un citiem būtiskiem jautājumiem. «Mūsu darbinieki ir apskatījuši objektu, pašlaik vēl nav skaidri [ugunsgrēka] cēloņi. Mēs mēģinām apjautāt darbiniekus, kas tajā dienā strādāja, vai bija kādas problēmas ar iekārtām, statistisko elektrību, putekļi,» paskaidroja Matisāne.

Jau vēstīts, ka ugunsgrēks ražotnē sācis plosīties naktī uz pirmdienu 35 minūtes pēc pusnakts, bet tas tika lokalizēts plkst.6.33. Ugunsgrēkā cietusi uzņēmuma darbiniece, kura guvusi plašus ķermeņa apdegumus, savukārt četri ugunsdzēsēji glābšanas darbu laikā saindējušies ar degšanas produktiem.

Valsts policija sākusi kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 18.nodaļas par noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu, kurā noskaidros arī ugunsnelaimes cēloņus.

Kā vienu no iespējamiem iemesliem ugunsnelaimei Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests minējis iespējamu kļūdu ražošanas tehnoloģiskajā procesā, kā dēļ noticis uzliesmojums telpās, kur tika izgatavots parafors, kas ir ķīmiskā viela gumijas ražošanai.