Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Koalīcija sola nodrošināt atbalstu Maizīša ievēlēšanai par SAB direktoru

Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktora amata kandidātam Jānim Maizītim ir pietiekams politisks atbalsts, līdz ar to viņš Saeimas balsojumā tiks ievēlēts SAB vadītāja amatā, uzskata Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V).

Pēc koalīcijas padomes sēdes premjers žurnālistiem sacīja, ka Maizīša kandidatūrai atbalstu paudis «pietiekams daudzums» politisko spēku, tostarp visa valdošā koalīcija.

Valdības vadītājs uzsvēra, ka atšķirībā no tās reizes, kad Saeima balsojumā par Maizīša apstiprināšanu ģenerālprokurora amatā uz kārtējo termiņu nobalsoja pret, šoreiz balsojums būs atklāts, līdz to vairs «nebūs iespējas kā iepriekšējo reizi - aizklāti balsot «pret», bet publiski stāstīt, ka balsojuši «par»».

Arī Reformu partijas (RP) pārstāve Inese Lībiņa-Egnere apliecināja, ka RP atbalsta Maizīti. Politiķe pauda viedokli, ka šādu amatpersonu atklāta ievēlēšana ir viens no lielākajiem šīs koalīcijas sasniegumiem tiesiskuma virzienā.

Savukārt nacionālās apvienības «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK deputāts Dzintars Rasnačs pauda viedokli, ka SAB darbā galvenais uzsvars būs jāliek uz ārējā apdraudējuma novēršanu, «maigas varas» apdraudējuma novēršanu un citiem jautājumiem. Arī nacionālā apvienība atbalsta Maizīša iecelšanu šajā amatā.

Saeima par Maizīša iecelšanu SAB vadītāja amatā varētu lemt šonedēļ, ja atbildīgās komisijas virzīs šo jautājumu izskatīšanai Saeimas sēdē.

Jau vēstīts, ka Nacionālās drošības padome nolēma SAB direktora amatam virzīt Valsts prezidenta nacionālās drošības padomnieku Maizīti.

Saeima 2010.gadā Maizīti neievēlēja ģenerālprokurora amatā uz trešo termiņu. Balsojums bija aizklāts, tāpēc nebija zināms precīzs balsu sadalījums starp politiskajiem spēkiem, taču iepriekš atbalstu Maizītim bija solījušas gandrīz visas Saeimā pārstāvētās partijas.

Pašreizējais SAB direktors Jānis Kažociņš biroju vada kopš 2003.gada 2.maija. Augstajā amatā viņš tika apstiprināts divus termiņus pēc kārtas. Šā gada 2.maijā Kažociņam beigsies pilnvaru termiņš, bet trešo reizi viņš uz šo amatu nolēmis nekandidēt.