Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šokējošā Diānas Kozlovskas slepkavība: līdz tiesas spriedumam vairs nav ilgi jāgaida

Zemgales apgabaltiesa šodien pārbaudīja pierādījumus krimināllietā par desmit gadus vecās dobelnieces Diānas Kozlovskas slepkavību 2007.gadā, par ko apsūdzēta meitenītes māte Baiba Kozlovska un mātes draugs Andrejs Kuļijevs. Sēdi turpinās trešdien, 13.martā.

Zemgales tiesas apgabala prokuratūras prokurors Pāvels Sondors cer, ka līdz tiesas spriedumam vairs nav ilgi jāgaida, vēsta TV3 Ziņas.

Sondors uzskata, ka pierādījumu ir pietiekami, visi pierādījumi ir pārbaudīti un aizstāvības mēģinājumi tos apgāzt nav pamatoti.

Zemgales apgabaltiesas konsultante Baiba Gaurilka aģentūru LETA informēja, ka šodien tiesas sēdē šajā lietā tika pārbaudīti pierādījumi. Tāpat šajā krimināllietā jau ir nopratināti apsūdzētie un visi liecinieki. Tiesas sēde turpināsies 13.martā plkst.14, kad plānotas tiesu debates.

Kā ziņots, lietā apsūdzības uzrādītas divām personām - noslepkavotās meitenītes mātei Baibai Kozlovskai un viņas draugam jeb civilvīram Andrejam Kuļijevam, aģentūru LETA informēja prokuratūras preses sekretāre Laura Pakalne.

Meitenes māte apsūdzēta pēc Krimināllikuma (KL) 117.panta 12.punkta - par slepkavību, ja noslepkavots nepilngadīgais. Saskaņā ar minēto likuma pantu vainīgā persona var tikt sodīta ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz 20 gadiem un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu.

Savukārt sievietes draugs apsūdzēts pēc KL 162.panta 2.daļas - par netiklu darbību izdarīšanu ar mazgadīgo. Sods par šāda nozieguma izdarīšanu ir brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai arests, vai piespiedu darbs, vai naudas sods līdz 200 minimālajām mēnešalgām un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Tāpat vīrietis apsūdzēts pēc KL 313.panta 2.daļas - par noziedznieka, kā arī nozieguma izdarīšanas rīku un līdzekļu, nozieguma pēdu vai noziedzīgā kārtā iegūtu priekšmetu iepriekš neapsolītu slēpšanu, ja slēpjamais noziegums ir sevišķi smags. Saskaņā ar šo likuma pantu tiesa var piemērot sodu - brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai piespiedu darbu, vai naudas sodu līdz 80 minimālajām mēnešalgām.

Vēl meitenītes mātes civilvīrs apsūdzēts pēc KL 228.panta 1.daļas - par kapa, apbedījuma urnas, apbedīta vai neapbedīta līķa apgānīšanu. Minētais likuma pants vainīgo paredz sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz 100 minimālajām mēnešalgām.

Jau ziņots, ka 2007.gada 14.augustā Diāna, kura dzimusi 1997.gadā, izgāja no mājām Dobelē, K.Barona ielā 2, bet 8.septembrī viņas mirstīgās atliekas tika atrastas netālu no dzīvesvietas.

Iepriekš lietas izmeklēšana ievilkās četru gadu garumā sarežģītu izmeklēšanas darbību un atkārtotu sarežģītu ekspertīžu dēļ. Lieta par desmit gadus vecās dobelnieces slepkavību tiesai nodota pagājušā gada janvārī.