Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Autovadītāji Ķīnā māna ceļu policistus ar viltīgiem T-krekliem

Drošības jostas ir viena no labākajām un vienkāršākajām automašīnu drošības tehnoloģijām, kura ir izglābusi dzīvību visā pasaulē vairākiem miljoniem cilvēku. Ķīnā drošības jostu popularitāte nav pārāk liela un vadītāji izvēlas mānīt ceļu policistus ar savdabīgiem T-krekliem.

Plašu popularitāti Ķīnā ir ieguvuši «drošības jostu T-krekli», kuriem uzkrāsota melna drošības josta ar mērķi maldināt ceļu policistus un izbēgt no 50 juaņu soda, kas ir aptuveni Ls 4,32.

Saskaņā ar ārvalstu medijos ziņoto, pēdējos pāris mēnešos Ķīnā ir notikuši vairāki skandalozi ceļu satiksmes negadījumi, kuros automašīnu vadītāji un pasažieri izlidojuši cauri vējstiklam un gājuši bojā. Lai izglītotu sabiedrību par drošības jostu nozīmi ceļu satiksmē, likumsargi ir sākuši pievērst pastiprinātu uzmanību to lietošanai, kas savukārt ir izraisījis autovadītāju neapmierinātību un «drošības jostu T-kreklu» popularitāti.