Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ievērojami aktivizējušies Ziemeļkorejas gaisa spēki

Ziemeļkorejas reaktīvie iznīcinātāji pēdējās dienās veikuši bezprecedenta lielu skaitu izlidojumu, kas ir acīmredzama reakcija uz pirmdien sāktajiem Dienvidkorejas un ASV kopīgajiem manevriem, trešdien vēsta aģentūra «Yonhap».

Pirmdien, kad sākās divas nedēļas ilgie manevri «Key Resolve», iznīcinātāju un helikopteru lidojumu skaits sasniedzis 700, vēsta aģentūra «Yonhap», atsaucoties uz avotu militārajās aprindās.

Veikto lidojumu daudzums pēc «sava mēroga ir bezprecedenta», pavēstīja avots.

Manevros «Key Resolve» piedalās 10 000 Dienvidkorejas un 3500 ASV karavīru.

Dienvidkorejas un ASV manevrus tradicionāli pavada Ziemeļkorejas draudi, ka tā veiks atbildes triecienu, ja tiks uzbrukts tās teritorijai.

Spriedzi Korejas pussalā sakāpinājis nesenais Phenjanas lēmums atteikties no pamiera līguma, ar kuru tika izbeigts Korejas karš, kā arī no neuzbrukšanas līgumiem, kas noslēgti ar Seulu.

Ziemeļkoreja pirmdien sarāva vienīgo ārkārtas telefonsakaru līniju, kas savienoja abu Koreju armijas pārstāvjus un atradās demilitarizētās robežzonas sarunu punktā.