Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jauniešu kustība Rīgas ielās meklēs «lielāko Nila bedri»

Lai pievērstu Rīgas domnieku uzmanību faktiskajam ielu stāvoklim, jauniešu kustība «Vienoti Rīgai-Latvijai» izveidojusi speciālu mājaslapu «www.nilabedre.lv», kurā ikviens rīdzinieks un pilsētas viesis ir aicināts iesaistīties akcijā, iesūtot savas bildes vai video ar pilsētas sliktajiem ceļiem un bīstamajām bedrēm, aģentūru LETA informēja jauniešu kustības pārstāvis Edgars Bušmanis

«Situācija uz Rīgas ielām ir šausminoša - skaties, kur gribi, priekšā bedre, kas apdraud kājāmgājējus, velo, moto un autobraucējus, kā arī viņu spēkratus. Tikmēr Rīgas domes saimnieki saka, ka situācija ir apmierinoša. Vai mēs pārvietojamies pa vienām un tām pašām ielām?» vaicā Bušmanis.

Jauniešu kustība aicina rīdziniekus ar mājaslapas «nilabedre.lv» palīdzību informēt un brīdināt līdzcilvēkus par tiem Rīgas ielu posmiem, kuros nekvalitatīvais ceļu segums un bedres apgrūtina satiksmes plūsmu vai veido bīstamas avārijas situācijas. Zinot sliktos ceļa posmus Rīgā, iedzīvotājiem, kuri pārvietojas ar personīgo automašīnu vai velosipēdu, būs iespēja laikus izvēlēties citu braukšanas maršrutu un izvairīties no bedrēm.

Akcijas organizētāji uzskata, ka - pretēji Rīgas domes amatpersonu teiktajam - pilsētas ielu un ceļu stāvoklis ir dramatisks, turklāt situācija saasinās līdz ar pavasara tuvošanos un straujāku sniega kušanu uz ielām. Mājaslapas mērķis ir vienkopus apkopot informāciju par patieso situāciju Rīgas ielās. Akcijas gaitā lielāko iedzīvotāju iesūtīto bedres fotogrāfiju paredzēts simboliski uzdāvināt pašreizējam Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam (SC).

Kā ziņots, strauju gaisa temperatūras izmaiņu ietekmē ceļu seguma stāvoklis var strauji pasliktināties. Negaidītais atkusnis šā gada decembrī un janvārī ievērojami pasliktinājis situāciju Rīgas ielās, sevišķi uz tiltiem un satiksmes pārvadiem. Uz Salu tilta pār Bieķensalas grāvi bedru dēļ atļautais braukšanas ātrums samazināts līdz 30 kilometriem stundā, līdzīgi ierobežojumi noteikti arī uz vairākiem citiem satiksmes pārvadiem.