Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atlaistā SIVA direktore: Esmu nepatiesi apvainota; vēršas policijā

Atlaistā Sociālās Integrācijas Valsts Aģentūras (SIVA) direktore Regīna Simsone uzskata, ka ir nepatiesi apvainota un paziņojusi par vēršanos Valsts policijā un tiesībsargājošajās iestādēs.

Simsone paziņojumā medijiem vēstī, ka ir iesniegusi pieprasījumu Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē, lai veicinātu patiesības noskaidrošanu par pieņēmumiem, kas pausti Labklājības ministrijas (LM) 2013.gada 5.februāra atzinumā.

Simsone norāda: «Esmu aizskarta un sāpināta par to, ka pēc sava mūža veltīšanas labklājības jomai un vairāk nekā 20 gadu intensīva un rezultatīva darba Latvijas sociālās sistēmas izveidē un attīstībā, jo īpaši cilvēku ar invaliditāti profesionālās izglītības iespēju nodrošināšanai Latvijā, Labklājības ministrija no manis atbrīvojas tik nekorektā veidā. Man ir svarīgi, lai sabiedrība zina patiesību, un lai netieku turēta aizdomās. Tāpēc gribu noskaidrot – vai tiešām manas darbības laikā būtu pazudusi valsts budžeta nauda? Un ja patiesi tā būtu, vai tie ir 300 santīmi vai 300 tūkstoši latu, gan arī - kas ir vainīgs šajā noziegumā? Lai to noskaidrotu, nolēmu pati vērsties Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē.»

Viņa norāda, ka, lai arī 14.februārī atbrīvota no darba, patiesība joprojām nav noskaidrota, tāpat ministrijas pārstāvji joprojām nav vērsušies tiesībsargājošajās iestādēs, lai uzsāktu kriminālprocesu par naudas līdzekļu piesavināšanos.

Tāpat Simsone norāda, ka vairākkārt rakstiski lūgusi ministriju pieaicināt zvērinātu revidentu, taču atbildi nav saņēmusi.

Simsone uzskata, ka ir nepatiesi apvainota, nepamatoti atstādināta no amata un neatzīst pret viņu izvirzītās apsūdzības. Simsone vēlas, lai ātrāk tiktu noskaidrota patiesība, un uzskata, ka Labklājības ministrijas pārstāvji kampaņveidīgi izplatījuši medijiem, sabiedrībai un ministru kabineta pārstāvjiem maldinošu, uz subjektīviem pieņēmumiem balstītu informāciju, kaitējot viņas reputācijai.

Simsone un viņas pārstāvis advokāts Egīls Radziņš vērsīsies tiesā, lai apstrīdētu atbrīvošanu no darba.

Kā ziņots, otrdien, 12.februārī, valdība nolēma atbrīvot no amata SIVA direktori.

Lūgumā valdībai atbrīvot no amata Simsoni LM norādīja, ka Simsone ar nodomu ir izdarījusi vairākus būtiskus tiesību normu pārkāpumus, līdz ar to valsts interesēm nodarīts būtisks kaitējums un ir pietiekams pamats Simsonei piemērot šādu disciplinārsodu.

Tikmēr pati Simsone līdz šim savu vainu nav atzinusi nevienā no konstatētajiem pārkāpumiem un vēlas turpināt darbu kā aģentūras vadītāja.