Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dienvidkorejas iedzīvotāji steidz izpirkt konservus; panikas gan neesot

Pēc tam, kad Ziemeļkoreja paziņoja, ka lauzīs pamiera līgumu un draudiem par iespējamu uzbrukumu, Dienvidkorejas pārtikas veikalos strauji audzis pieprasījums pēc konserviem un ātri pagatavojamām nūdelēm, vēstī ārvalstu mediji.

Lai arī veikalos strauji izpērk pārtikas produktos, kas salīdzinoši ilgi glabājami, mediji atzīmē, ka iedzīvotāji nav krituši panikā, kāda tika pieredzēta 1994.gadā, ka Ziemeļkoreja draudēja Seulu pārvērst par «uguns jūru».

Jaunākas aptaujas gan liecina, ka strauji audzis to iedzīvotāju skaits, kas uzskata, ka abu Koreju attiecības ir Dienvidkorejas galvenais nacionālais jautājums. Janvārī tā domāja 7,8% iedzīvotāju, bet februārī šādi domājošu cilvēku skaits ir dubultojies.

Tāpat ievērojami pieaudzis to iedzīvotāju skaits, kas uzskata, ka karš ar Ziemeļkoreju ir visnotaļ iespējams. 2010.gadā tā domāja 40% Dienvidkorejas iedzīvotāju, bet pērn – 59% valsts iedzīvotāju.