Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Elksniņš pret «Vienotību» un Repši vēršas prokuratūrā

Politisko partiju apvienības «Saskaņas centra» Saeimas deputāts Andrejs Elksniņš uzskata, ka Einara Repšes reklamēšanās televīzijā patiesībā ir partijas «Vienotība» negodīga reklāmas kampaņa, tādēļ viņš vērsies ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB).

Iesniegumā Elksniņš norāda, ka medijos tiek īstenota masīva reklāmas kampaņa, kuru veic biedrības «Latvijas attīstībai» dibinātājs Repše, vienlaicīgi būdams partijas «Vienotība» biedrs. Kampaņa notiek laikā, kad ir spēkā priekšvēlēšanu aģitācijas perioda ierobežojumi.

Repšes reklāmas kampaņa faktiski satur identiskas idejas, kuras ir ietvertas partijas «Vienotība» priekšvēlēšanu programmā. Repše bija partijas «Jaunais laiks» dibinātājs un šī partija 2010.gada iekļāvās partiju apvienībā «Vienotība». Minētais rada zināmas bažas par to, vai šajā priekšvēlēšanu aģitācijas periodā pirms pašvaldību vēlēšanām partija «Vienotība», izmantojot tās biedra Repšes dibināto biedrību «Latvijas attīstībai», neveic darbības, kuru mērķis ir apiet likuma ierobežojumus, lai pārsniegtu politiskās reklamēšanās izdevumu limitus.

Partijas «Vienotība» pozīcija un publiskie skaidrojumi ir identiski kādreiz Aināra Šlesera un Andra Šķēles piesauktajiem apsvērumiem, lai apietu priekšvēlēšanu aģitācijai tērējamo līdzekļu ierobežojumus, uzskata SC biedrs.

«No tiesībsargājošo iestāžu puses ir nepieciešama aktīva rīcība, lai dzīvē pierādītu likumdevēja iestrādāto normu darbību naudas varas mazināšanai politikā un iespējamo novitāšu priekšvēlēšanu aģitācijas periodā pārtraukšanu,» iesniegumā norāda deputāts.

«Aicinu nenovest situāciju līdz tam, ka arī partijai «Vienotība» būs jālikvidējas, paliekot valstij parādā, līdzīgi kā tas ir noticis ar Tautas partiju un LPP/LC, kuras tādējādi izvairījās no parādsaistību pret valsti izpildes,» pauž Elksniņš.

<em><strong>LNT: «Vienotība» atskārtusi, ka Repšes dēļ var nonākt KNAB redzeslokā.</strong></em>

Aģentūra LETA ziņo, ka KNAB redzeslokā ir nonākusi arī Repšes biedrības «Latvijas attīstībai» izvērstā reklāmas kampaņa un to izvērtēs saistībā ar citām partiju aģitācijas kampaņām.

Ņemot vērā KNAB noteikto pienākumu pirms vēlēšanām kontrolēt priekšvēlēšanu aģitācijas ierobežojumu izpildi, birojs veic neatkarīgu monitoringu un apkopo informāciju par dažādām reklāmām.

To atbilstība likumā noteiktajām aģitācijas pazīmēm tiek izvērtēta visā priekšvēlēšanu periodā līdz vēlēšanu dienai un kopsakarā ar citām partiju un deputātu kandidātu aģitācijas kampaņām.