Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Profesore: Siltuma tarifu samazināšana ar nodokļu palīdzību ir ceļš uz nekurieni

Latvijā politiķi diskutē par to, kā samazināt siltumenerģijas tarifus, pazeminot nodokļus, bet tas ir ceļš uz nekurieni, šādu viedokli šodien seminārā «Latvijas pašvaldību siltumenerģētikas bordo krāsa» pauda Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta (VASSI) profesore Dagnija Blumberga.

Viņa uzskata, ka noteikti ir jāķeras klāt pašai tarifa veidošanas struktūrai un jāmeklē vietas, kur to var samazināt.

VASSI esot iecerējis semināru ciklu par siltuma tarifu jautājumiem, un ideja izpētīt šo jomu radusies, iedvesmojoties no augstskolu studiju programmu izvērtējuma, kurā daļa atzītas par nederīgām un maināmām.

Pēc Blumbergas teiktā, ar Ekonomikas ministrijas pārstāvjiem runāts, ka līdzīgs izvērtējums jāveido arī par siltumapgādes sistēmām. Viņa norādīja, ka ir tādas sistēmas, kuras jāpieprasa mainīt kategoriskā formā. Kā piemēru, kā rīkoties šādā gadījumā, viņa minēja operatora maiņu, kā arī piebilda, ka var atrast arī citus risinājumus.

Kā ziņots, politiskā apvienība «Saskaņas centrs» rosināja piemērot 5% pievienotās vērtības nodokli (PVN) apkurei, taču Saeima februāra beigās šo ierosinājumu nenodeva izskatīšanai komisijās. Līdzīgus priekšlikumus Saeima noraidījusi jau vairākkārt.

Arī portālā «Manabalss.lv» tiek vākti paraksti par PVN samazināšanu apkurei.