Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lielbritānijas zemo cenu aviokompānija «Flybe» apsver iespēju darboties Latvijā

Somijas biznesa laikraksts «Kauppalehti» vēsta, ka Lielbritānijas zemo cenu aviokompānija «Flybe» apsver iespēju par darbības paplašināšanu ne tikai Igaunijas tirgū, bet arī Latvijā un Lietuvā, ziņo BBN.

Igaunijā lidsabiedrība ir ieinteresēta pārņemt nacionālās aviokompānijas «Estonian Air» tirgus daļu, ņemot vērā tās problēmas ar darbības turpināšanu.

Igaunijas valdība lūgusi Eiropas Komisijai atļauju sniegt «Estonian Air» finanšu palīdzību, un gadījumā, ja šī atļauja netiks saņemta, aviokompānijas darbība varētu tikt pārtraukta.

Informācija liecina, ka «Flybe» jau sākusi pārrunas ar «Estonian Air».

Tā kā arī «airBaltic», kurā Latvijas valsts investējusi lielu finanšu līdzekļu apjomu, ir pakļauta līdzīgai Briseles pārbaudei, līdzīga situācija varētu izvērsties arī Latvijā, raksta «Kauppalehti».

Tādējādi varētu rasties situācija, kurā gan Igaunijas, gan Latvijas valdība būtu ieinteresēta pārdot lielu akciju daļu nacionālajā aviokompānijā.

Tikmēr Lietuvas gadījumā valstij jau vairākus gadus nav bijusi pašai sava lidsabiedrība, vēsta laikraksts.

«Flybe» jau ilgstoši darbības paplašināšanas nolūkos lūkojusies Centrāleiropas virzienā. Pērn tā mēģināja iegādāties Dānijas aviokompāniju «Cimber Sterling», taču zaudēja SAS.

Lidsabiedrība 2011.gadā kopīgi ar «Finnair» izveidoja kopuzņēmumu «Flybe Nordic», kurā «Finnair» pieder 40% akciju.

Lai arī «Flybe Nordic» strādā ar zaudējumiem, aviokompānija šobrīd apkalpo lielāko daļu «Finnair» iekšzemes lidojumu un pat atsevišķus Eiropas reisus.