Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jaunups nolēmis izstāties no «Vienotības»

Edgars Jaunups, kurš patlaban darbojas biedrībā «Latvijas attīstībai», nolēmis izstāties no partijas «Vienotība».

Kā aģentūrai LETA sacīja Jaunups, viņš tuvākajās dienās plāno vērsties ar iesniegumu «Vienotībā», lai no partijas izstātos.

Viņš skaidroja, ka tas tiek darīts tāpēc, lai «nebūtu iespēju spekulēt» par biedrības aktivitātēm un kaut kādā veidā mēģināt tās sasaistīt ar «Vienotības» kampaņu pirms pašvaldību vēlēšanām.

Tāpat biedrības pārstāvji nopietni apsver iespēju startēt nākamajās Saeimas vēlēšanās, norādīja Jaunups, piebilstot, ka nebūtu loģiski strādāt pie partijas izveides, esot citas partijas biedram.

Jaunups, kurš no «Vienotības» saraksta 2009.gadā tika ievēlēts Rīgas domē, ar «Vienotības» vadību plāno pārrunāt savu turpmāko darbību pašvaldībā. Ja nebūšot idejisku domstarpību, tad viņš nenolikšot deputāta mandātu un atlikušos divus mēnešus turpināšot darboties.

Kā ziņots, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) redzeslokā ir nonākusi arī Einara Repšes biedrības «Latvijas attīstībai» izvērstā reklāmas kampaņa un to izvērtēs saistībā ar citām partiju aģitācijas kampaņām, aģentūrai LETA pastāstīja KNAB preses sekretārs Andris Vitenburgs.

Ņemot vērā KNAB noteikto pienākumu pirms vēlēšanām kontrolēt priekšvēlēšanu aģitācijas ierobežojumu izpildi, birojs veic neatkarīgu monitoringu un apkopo informāciju par dažādām reklāmām, norādīja Vitenburgs.

To atbilstība likumā noteiktajām aģitācijas pazīmēm tiek izvērtēta visā priekšvēlēšanu periodā līdz vēlēšanu dienai un kopsakarā ar citām partiju un deputātu kandidātu aģitācijas kampaņām. «KNAB uzmanības lokā nonāks visi materiāli, kas saturēs likumā noteiktās aģitācijas pazīmes,» uzsvēra Vitenburgs.

Ziņots arī, ka biedrība «Latvijas attīstībai» tika izveidota 2012.gada martā ar mērķi iniciēt diskusiju par Latvijai un tās cilvēkiem nozīmīgiem jautājumiem. Biedrības dibināšanā piedalījās Repše, Edgars Jaunups, Dans Titavs, uzņēmēji Olafs Berķis un Valērijs Belokoņs un citi. Netiek izslēgts, ka biedrība varētu pārtapt politiskā partijā un startēt 2014.gada 4.oktobrī plānotajās 12.Saeimas vēlēšanās.