Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nīderlandē paaugstina terora draudu līmeni

Nīderlandes valdība trešdien paaugstināja terora draudu līmeni valstī no ierobežota līdz būtiskam, paskaidrojot, ka Nīderlandes pilsoņi dodas uz Sīriju, lai cīnītos pilsoņu karā, bet valstī viņi var atgriezties ar militāru pieredzi, traumēti un vēl vairāk radikalizēti.

Nīderlandes Valsts drošības un pretterorisma koordinācijas dienests trešdien paziņoja, ka «ir pieaugušas uzbrukuma iespējas Nīderlandē vai pret Nīderlandes interesēm».

Terora draudu līmenis Nīderlandē paaugstināts nepilnus divus mēnešus pirms tam, kad simtiem tūkstoši cilvēku pulcēsies Amsterdamā, lai 30.aprīlī piedalītos svinībās par godu tam, ka Nīderlandes karaliene Beatrikse nodos troni savam vecākajam dēlam princim Villemam Aleksandram.

Valdība norādīja, ka draudu pieaugums ir saistāms ar džihādistu kaujinieku atgriešanos no Sīrijas un Nīderlandes jauniešu radikalizāciju turpat dzimtenē.

Būtisks terora draudu līmenis ir otrs augstākais četru līmeņu skalā pēc kritiska draudu līmeņa.

Pilsoņu karā Sīrijā nemiernieku pusē cīnās arī Eiropas valstīs dzīvojošie musulmaņi.