Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Internetā piedāvā iegādāties autovadītāja apliecību

Interneta portālā «Draugiem.lv» parādījušies krāpnieki, kas «draudzīgā gaisotnē» piedāvā par noteiktu samaksu iegādāties autovadītāja apliecību, ziņo TV3 raidījums «Bez tabu».

«Piedāvāju nokārtot B kategorijas autovadītāja apliecību. Vietu skaits ierobežots. Info - e-pastā,» šādu piedāvājumu portālā saņēmis Linards. Intereses pēc puisis sācis saraksti ar kādu dāmu, kas sevi dēvē par Ivetu Bruderi un drīz vien saņēmis instrukcijas, kas jādara.

Instrukcijās norādīts, ka divu dienu laikā jāiemaksā daļa vai visa summa un pēc divām dienām apliecība ir jau «klienta» rokās un «var sēsties pie stūres un braukt» - bez jebkādiem kursiem un apmācībām. Maksa par «pakalpojumu» - 300 latu, bet pirms tam jānosūta sievietei ieskenēta pases kopija un foto. Dāma apgalvojusi, ka viss esot «legāli».

Ivetas Bruderes profils gan ir visnotaļ aizdomīgs, savukārt Ceļu satiksmes un drošības direkcijas (CSDD) pārstāvis raidījumam norāda, ka tā ir acīmredzama krāpniecība.

Pārstāvis norāda, ka krāpniecības shēmas CSDD ir neiespējamas - kontroles sistēma ir tik nopietna, ka jebkura krāpniecība tiek ātri atklāta, kā tas bija ar gadījumu, ka autovadītāja eksāmenu kādas personas vietā mēģināja nokārtot autoskolas pārstāvis.

Turklāt Latvijā līdz šim neesot atklāts, ka kāds brauktu ar viltotām tiesībām un diez vai prātīgs cilvēks to darītu.

<em><strong>CSDD reģistrē bezprecedenta krāpšanās gadījumu</strong></em>