Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Saeimas Sabiedrības saliedētības komisijas vadītājs atkāpjas no amata

Saeimas Sabiedrības saliedētības komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Latkovskis (Nacionālā apvienība, NA) nolēmis atkāpties no šī amata.

Paziņojumā medijiem Latkovskis norāda, ka viņam ir nepieņemama opozīcijas deputātu rīcība.

«Esmu ievēlēts Latvijas 11. Saeimā no Nacionālās apvienības saraksta. Tomēr līdz šim, vadot komisijas darbu, vienmēr esmu centies stāvēt pāri frakciju un partiju interesēm. Tas nav bijis viegli, tomēr uzskatu, ka esmu savu darbu darījis godprātīgi un pēc labākās sirdsapziņas, prioritāri domājot par Latvijas interesēm. Tāpēc atsevišķu koalīcijas un opozīcijas komisijas deputātu ultimatīvu prasību man publiski paziņot vēl pirms Saeimas plenārsēdes savu balsojumu par likumprojektu «Grozījums likumā «Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām», uzskatu par spiedienu un klaju neuzticības izteikšanu man kā komisijas vadītājam. Man tādas politiskās manipulācijas ir kategoriski nepieņemamas,» norāda deputāts.

«Pieņemt tik krasu lēmumu man liek apstākļi, ka attiecībā uz konkrētā likumprojekta konkrētu risinājumu, tāpat kā dažos citos jautājumos, jau iepriekš biju paudis savu īpašo viedokli NA frakcijā. Esmu gandarīts, ka NA frakcijā tas ticis uztverts ar sapratni un kā diskutējami jautājumi. Ar nožēlu konstatēju, ka citu frakciju (t.sk. koalīcijas) deputāti šo manu neatkarīgo pozīciju cenšas izmantot starpfrakciju spekulācijām par amatiem,» turpina viņš.

«Līdz šim savus uzskatus neesmu pakļāvis politiskajām spēlēm un negrasos to darīt arī turpmāk. Savos uzskatos un lēmumos nevados nedz no vēlmes saglabāt komfortablu dzīvi frakcijā, nedz no vēlmes noturēties komisijas priekšsēdētāja amatā.»

Ņemot vērā izveidojušos situāciju, Latkovskis uzskata, ka turpmāk vadīt komisiju viņam nav iespējams.

Deputāts aicina Sabiedrības saliedētības komisijas priekšsēdētāja biedru un komisijas sekretāru tuvākajā laikā organizēt Sabiedrības komisijas priekšsēdētāja vēlēšanas.