Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

RBO valde pulcējas divas reizes mēnesī; katrs saņem vismaz 2600 Ls algu

Rīgas Brīvostā viss notiek pēc viņu ieskatiem, neviens no malas to nekontrolē, - tā par darbu brīvostā sarunā ar žurnālu «Ir» atzinis Valsts kontroles padomes loceklis Aivars Ērglis.

«Īpatnējā statusa dēļ brīvostā ir liela iespēja lietas kārtot un darbu organizēt, neievērojot labas pārvaldības principus un normatīvo aktu prasības, un tas arī notiek,» teic Ērglis.

Valsts kontrole domā, ka par pārkāpumiem, kas konstatēti brīvostā, amatpersonas būtu jāsauc pie kriminālatbildības par bezdarbību, valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu vai dienesta pilnvaru pārsniegšanu.

Kā raksta žurnāls, pārkāpumus, ko konstatējusi Valsts kontrole, nav novērsis ne tas, ka Rīgas ostas pārvaldē strādā vieni no vislabāk atalgotajiem publiskā sektora darbiniekiem valstī, ne valdības un Rīgas domes ieceltā astoņu cilvēku valde, kas uz sēdēm sanāk reizi vai divas mēnesī, par to katrs mēnesī saņemot vismaz 2660 latu algu.

<em><strong>VK atklāj, kā naudu šķērdējusi Rīgas brīvosta; vēršas prokuratūrā.</strong></em>