Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Stankevičs: Jaunais pāvests ir spilgta personība

Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs uzskata, ka jaunievēlētais Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks ir spilgta personība, kurā apvienojas šķietami nesavienojamas īpašības.

«Iepazīstoties ar kardināla Horhe Marijas Bergoljo līdz šim paveikto, redzu, ka jaunais pāvests ir ļoti vispusīgi izglītots (pirmā profesija - ķīmiķis, pēc tam studējis literatūru, psiholoģiju, filozofiju un teoloģiju), viņš ir bijis vairāku mācību iestāžu rektors. Turklāt viņu padziļināti interesē garīgā dzīve un vienkāršība. Būdams kardināls, viņš ir atteicies no personiskās automašīnas un lietojis sabiedrisko transportu, pats sev ir gatavojis ēst. Būtisku savas mācības daļu viņš ir veltījis Jēzus Kristus žēlsirdības tēmai, ko centās īstenot arī savā dzīvē. 2001.gadā viņš apmeklēja 12 AIDS slimniekus, mazgājot un skūpstot viņiem kājas. Tāpēc vēl jo vairāk uzrunājošs ir vārds, kuru pāvests izvēlējās - Francisks. Tas nozīmē, ka savā kalpojumā acīmredzot viņš vēlas iedvesmoties no sv. Asīzes Franciska piemēra, kurš bija nabadzīgs, bet pilns dzīvesprieka un pozitīvas attieksmes pret dzīvi,» norāda Stankevičs.

Stankevičs atklāj, ka Bergoljo iepriekšējās pāvesta vēlēšanās balsu skaita ziņā palika otrajā vietā aiz pāvesta Benedikta XVI.

<em><strong>Jaunais pāvests Francisks.</strong></em>