Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latviešu izcelsmes golferei Gulbis konstatēta malārija

Latviešu izcelsmes ASV golfa spēlētājai Natālijai Gulbis konstatēta saslimšana ar malāriju, un šī iemesla dēļ viņa izstājusies no dalības Fīniksā notiekošajās «Founders Cup» sacensībās.

Sportistes pārstāvji paziņojuši, ka Gulbis saslimusi pirms divām nedēļām aizvadītajās sacensībās Singapūrā.

«Natālija saslima jau pirms divām nedēļām Singapūrā. Viņa pašlaik tupina ārstēties mājās, bet sportistes atgriešanās gaidāma pēc aptuveni trīs nedēļām,» masu medijiem paziņojuši golferes pārstāvji.

Gulbis saslimšanas dēļ pārtrauktas «Founders Cup» sacensības, bet drīzumā plānots veikt asins analīzes pārējiem Singapūrā spēlējušajiem golferiem un kedijiem.

Pati Gulbis cerot atgriezties sacensību apritē jau 4. aprīlī gaidāmajās sacensībās.

Malārija ir izplatītākā un arī bīstamākā tropiskā infekcijas slimība. Slimību raksturo drudža lēkmes, kas sākas ar stipru trīci, temperatūras paaugstināšanos līdz 39-40 grādiem, nemieru, galvassāpēm, paātrinātu elpošanu, sāpēm locekļos un jostas apvidū. Slimniekam palielinās aknas un liesa, rodas anēmija. Lēkme var ilgt no dažām līdz pat astoņām stundām. Pēc tās vērojama strauja temperatūras krišanās, svīšana, nespēks, miegainība, turklāt lēkmes atkārtojas.

Arī pēc izrakstīšanās no stacionāra malārijas slimniekam parasti jāturpina lietot medikamenti, lai nerastos infekcijas recidīvi jeb saslimšana ar malāriju neuzliesmotu atkārtoti. Imunitāte pret šo infekciju nerodas arī pēc tās pārslimošanas.