Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Plāno atvieglot sauszemes transportlīdzekļu «norakstīšanu»

Satiksmes ministrija ir izstrādājusi projektu, kurš paredz atteikties no noteikta parauga veidlapām, veicot sauszemes transportlīdzekļa «norakstīšanu». Turpmāk to varēs veikt elektroniski.

Ar šādu ieceri ir paredzēts saīsināt transportlīdzekļa «norakstīšanai» nepieciešamo laiku, kā arī tiks nodrošināta tūlītēja informācijas aprite.

Informācijas elektroniska ievietošana Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) uzturētajā Transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā paredzēta saskaņā ar likumprojektu «Grozījums Nolietotu transportlīdzekļu apsaimniekošanas likumā», kas ceturtdien, 14.martā, tika izsludināts Valsts sekretāru sanāksmē. Lai tas stātos spēkā, vēl ir jāgūst valdības un Saeimas atbalsts.

«Šobrīd, pieņemot nolietotu transportlīdzekli pārstrādei, apstrādes uzņēmums transportlīdzekļa īpašniekam izsniedz noteikta parauga transportlīdzekļa likvidācijas sertifikātu, kura veidlapa iepriekš tam jāsaņem CSDD. Savukārt pēc nolietotā transportlīdzekļa pieņemšanas pārstrādei viena mēneša laikā apstrādes uzņēmumam jāiesniedz šāds sertifikāts CSDD,» skaidro Satiksmes ministrijas pārstāve Elīna Balgalve.

Esošā kārtība rada lieku administratīvo slogu apstrādes uzņēmumam, veicot veidlapu saņemšanu un pēc tam - nodošanu CSDD. Sarežģījumi var rasties arī nolietoto transportlīdzekļu īpašniekiem, ja viņi pēc transportlīdzekļa nodošanas apstrādes uzņēmumam vēlas veikt darbības, kas atkarīgas no to īpašumā reģistrētajiem transportlīdzekļiem.

Satiksmes ministrija jau ir izstrādājusi Ministru kabineta noteikumu projektu «Nolietota transportlīdzekļa likvidācijas sertifikāta aizpildīšanas un izsniegšanas kārtība» un plāno to iesniegt izsludināšanai Valsts sekretāru sanāksmē līdz marta beigām.