Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ziemeļkorejas līderis apmeklē armijas manevrus

Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns apmeklējis armijas manevrus, kuru gaitā līdzās apstrīdētajai jūras robežai ar Dienvidkoreju artilērija raidījusi kaujas šāviņus, ceturtdien pavēstīja oficiālie mediji.

Vienlaikus saspringto reģionu robežas otrā pusē apmeklējis Dienvidkorejas premjerministrs Čons Honvons.

No Phenjanas mediju ziņām netop īsti skaidrs, kad tieši Kims piedalījies artilērijas kaujas mācībās. Šīs pašas artilērijas vienības viņš apmeklēja arī pagājušajā nedēļā, kad to plaši atspoguļoja televīzija un oficiālā ziņu aģentūra KCNA.

Pēdējo manevru laikā «šāviņi intensīvi trāpīja iedomātiem ienaidnieka mērķiem, kamēr artilērijas dārdoņa tricināja debesis un zemi», vēsta KCNA.

«Moderns karš ir artilērijas karš,» sacījis Kims.

Phenjana, reaģējot uz pēdējām ANO sankcijām, draudējusi uzsākt otru Korejas karu, kurā tai jau būtu tās kodolarsenāla atbalsts.

Tomēr līdz šim situācija ap robežu, kas šķir abas Korejas, kaut arī saspringta, ir mierīga. Seula Ziemeļkorejas draudus sākt karu uzskata par rupju pret Dienvidkoreju vērsu «psiholoģiskā spiediena» mēģinājumu.

Neskatoties uz to, Dienvidkorejas premjerministrs Čons Honvons ceturtdien apmeklēja vienu no pierobežas salām un mudināja armiju būt gataviem iespējamai Ziemeļkorejas agresijai.