Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

CVK saņem pārmetumus par viltojumu

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šodien nolēma līdz pirmdienai, 18.martam, atlikt lēmuma pieņemšanu jautājumā, vai reģistrēt parakstu vākšanai biedrības «Latvija par latu» iesniegtos grozījumus likumā «Par Latvijas Banku», kas netieši paredzētu referendumu pirms eiro ieviešanas.

Šāds lēmums pieņemts pēc tam, kad CVK sēdes laikā biedrības valdes priekšsēdētājs Andris Orols paziņoja, ka CVK ir veikusi dokumentu viltošanu. Iesniegtajā likumprojektā teikts, ka «lats ir vienīgais likumīgais maksāšanas līdzeklis Latvijā līdz brīdim, kad tauta tautas nobalsošanā lemj savādāk». Savukārt CVK savā vēstulē ekspertiem norādījusi nedaudz citādāku tekstu - «lats ir vienīgais likumīgais maksāšanas līdzeklis Latvijā līdz šim brīdim, kad tauta referendumā lemj savādāk».

Līdz ar to tekstā pielikts vārds «šim» un vārdi «tautas nobalsošana» nomainīti ar vārdu «referendums».

Orols žurnālistiem solīja par viltojumu vērsties ģenerālprokuratūrā. Viņš gan nezina, vai tas ir apzināts viltojums vai pārrakstīšanās, taču esot dzirdējis arī par citiem gadījumiem, kad CVK rīcība tikusi apšaubīta.

CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars sola par šo situāciju veikt izmeklēšanu, taču uzskata, ka pieļauta tehniska kļūda, kas nav ietekmējusi ekspertu pausto viedokli. Viņš noraidīja pārmetumus, ka šādi gadījumu būtu ierasta institūcijas prakse.

CVK vēstuli ar neprecīzo tekstu aizsūtīja Tieslietu ministrijai, Latvijas Universitātes Juridiskajai fakultātei un Latvijas Bankai, prasot ekspertu atzinumus. Visas trīs institūcijas atzinušas, ka likumprojekts nav atzīstams par pilnībā izstrādātu.

Orols atzina, ka CVK iesniegtajā pirmajā likumprojekta variantā minēts vārds «referendums», nevis «tautas nobalsošana». Pēc tam biedrība iesniegusi precizētu likumprojekta versiju.