Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sīrija plāno likt lietā ķīmiskos ieročus

Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīms cīņā pret nemierniekiem plāno likt lietā ķīmiskos ieročus, ar šādu paziņojumu ceturtdien nāca klajā Izraēlas militārā izlūkdienesta vadītājs brigādes ģenerālis Avivs Kohavi.

Izraēlā piedaloties ikgadējā drošības un politikas jautājumiem veltītajā konferencē, Kohavi norādīja, ka Asada režīms joprojām kontrolē ķīmisko ieroču arsenālu.

Izraēla bažījas, ka ķīmiskie ieroči varētu nonākt nemiernieku rokās.

«Asads veic sagatavošanās darbus ķīmisko ieroču izmantošanai. Viņš vēl nav devis rīkojumu, taču viņš tam gatavojas,» konferences delegātiem skaidroja Izraēlas militārā izlūkdienesta vadītājs, vienlaikus uzsverot, ka Sīrijas režīms joprojām nav zaudējis kontroli pār ķīmisko ieroču krājumiem, militāro tehniku un gaisa spēkiem.

Savukārt Izraēlas armijas štāba priekšnieks ģenerālleitnants Bennijs Gancs šajā pašā konferencē šonedēļ atzina, ka aizvien spēcīgāki kļūst «teroristiskie grupējumi», kas cīnās līdzās nemierniekiem, kuri vēlas gāzt Asada režīmu.

«Situācija Sīrijā kļuvusi īpaši bīstama. Teroristu organizācijas kļūst arvien spēcīgākas. Viņi pašreiz cīnās pret Asadu, taču kaut kad nākotnē viņi varētu pavērsties pret mums,» brīdināja Gancs.

Nemierniekiem cīņā pret Asada režīmu pievienojušies vairāki radikālo islāmistu grupējumi, tostarp džihādisti «Al Nusra».

Pēc Kohavi vērtējuma, Asada režīma krišana atstātu negatīvu ietekmi uz viņa sabiedrotajiem - Irānu un Libānas šiītu grupējumu «Hizbollah».

«Irāna un «Hizbollah» dara visu, kas ir to spēkos, lai palīdzētu Asada režīmam,» atzina Kohavi. «Viņi veido «Hizbollah» apmācītu un Irānas finansētu armiju, kurā pašreiz ietilpst 50 000 vīru, bet plānots viņu skaitu palielināt līdz 100 000.»

«Irāna un «Hizbollah» arīdzan gatavojas dienai, kad būs kritis Asada režīms, kad viņi izmantos šo armiju, lai aizsargātu savus īpašumus un intereses Sīrijā,» pārliecināts Kohavi.