Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vairāki cilvēki nonāk nelaimē uz ledus

Glābēji ceturtdien snieguši palīdzību vairākiem uz ledus nelaimē nokļuvušiem cilvēkiem, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Jēkabpilī uz Daugavas ledus aptuveni 30 metrus no krasta atradies 18 gadus vecs jaunietis, kurš plānā ledus dēļ nav spējis nokļūt krastā. Glābēji nokļuvuši pie jaunieša un nogādājuši viņu drošībā.

Kā aģentūru LETA informēja Jēkabpils pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļā, VUGD saņēmis zvanu no kāda iedzīvotāja, kurš, šķērsojot Daugavu, bija izdzirdējis ledus krakšķēšanu un vērsies pēc palīdzības, lai nokļūtu krastā.

Saistībā ar notikušo Jēkabpils pilsētas izpilddirektors Dainis Līcis uzdevis SIA «Jēkabpils pakalpojumi» darbiniekiem diennakts laikā uzstādīt brīdinājuma zīmes abos Daugavas krastos ar brīdinājumu iedzīvotājiem nekāpt uz ledus.

Glābšanas dienests un Jēkabpils pilsētas pašvaldība aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem, ievērot drošību un nekādā gadījumā nešķērsot Daugavu vai citas ūdenskrātuves pa ledu, kas kļūst arvien trauslāks, jo tas var apdraudēt cilvēku drošību un dzīvību.

Savukārt vecāki aicināti pārrunāt ar bērniem drošības jautājumus, tostarp brīdināt viņus par to, ka kāpšana uz ūdenskrātuvju ledus var beigties traģiski.

Jūrmalā pie Gaujas ielas un Dubultu prospekta jūrā ledū ielūzis 12 gadus vecs zēns. Viņš krastā izkļuvis pats pirms glābēju ierašanās un nodots mediķu aprūpē.

Saņemti arī ziņojumi par zemledus makšķerniekiem jūrā uz ledus, bet, ierodoties glābējiem, apdraudējums nav konstatēts.

VUGD atgādina, ka jūrā ledū ielūzušiem cilvēkiem nav viegli palīdzēt, jo apgrūtināta ir gan piebraukšana, gan lielajos plašumos ir grūti atrast negadījuma vietu, tāpēc nopietni jāpārdomā, pirms kāpt uz ledus.

Glābēji vakar arī snieguši palīdzību kādai sievietei, kas Rīgā, Matīsa ielā, ceļu satiksmes negadījumā pakļuvusi zem mikroautobusa. Sieviete pēc atbrīvošanas nodota mediķu aprūpē.

Kā ziņots, VUGD darbinieki vakar devās uz bērnudārzu Vecmīlgrāvī, kur kanalizācijas šahtā bija iekritusi trīs gadus veca meitenīte. Bērns jau bija izvilkts pirms glābēju ierašanās.

Tāpat VUGD pārstāvji ceturtdien nopietni reaģēja uz gadījumu, kad AS «Latvenergo» klientu apkalpošanas centrā Rīgā, Mūkusalas ielā 41, atsūtītajā aploksnē atrasta nezināmas izcelsmes viela, kas tomēr izrādījās nekaitīga.

Kopā aizvadītajā diennaktī tika veikti 17 glābšanas darbi, no tiem astoņi Rīgā.