Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Arodskolēni un 3.grupas invalīdi no rītdienas Rīgas sabiedriskajā transportā varēs braukt bez maksas

Sākot no rītdienas, 16.marta, profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi un 3. grupas invalīdi sabiedrisko transportu Rīgā varēs izmantot bez maksas, jo stājas spēkā grozījumi pašvaldības saistošajos noteikumos, ko Rīgas dome veica 19. februārī.

Rīgas dome informē, ka pašvaldības piešķirtos braukšanas maksas atvieglojumus 100% apmērā jau izmanto 3. grupas redzes un dzirdes invalīdi, bet profesionālo skolu audzēkņiem bija noteiktas atlaides no mēneša abonementa biļetes cenas. Savukārt Rīgas vispārizglītojošo skolu audzēkņi sabiedrisko transportu jau izmanto bez maksas.

Uzņēmums «Rīgas satiksme» apstiprinājis kārtību, kādā galvaspilsētas profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi un 3. grupas invalīdi var saņemt Rīgas domes noteikto atlaidi un izmantot sabiedrisko transportu bez maksas.

Profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi un 3. grupas invalīdi no noteikumu stāšanās spēkā brīža - 16. marta - līdz 30. aprīlim varēs izmantot sabiedrisko transportu bez maksas, uzrādot profesionālās izglītības iestāžu audzēkņa vai 3. grupas invalīda derīgu apliecību.

3. grupas invalīdiem, kuriem jau ir personalizētais e-talons, lai sabiedrisko transportu varētu izmantot bez maksas, ar personalizēto e-talonu, invalīda apliecību un personu apliecinošu dokumentu (pasi vai vadītāja apliecību), jādodas uz kādu no «Rīgas satiksmes» klientu apkalpošanas centriem.

Klientu apkalpošanas centros tiks ielādēta bezmaksas biļete, kuru varēs sākt lietot ar atlaides spēkā stāšanās brīdi.

«Rīgas satiksmes» pārvietojamie klientu apkalpošanas centri šajās dienās apmeklē profesionālām izglītības iestādes, kurās personalizētais e-talons tiek ielādēts uz vietas. Ja skolā e-talonam nav ielādēta 100% atlaide, var doties uz klientu apkalpošanas centriem, līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu un derīgu skolēna apliecību vai izziņu no mācību iestādes (apliecībā vai izziņā jābūt uzrādītam, ka audzēknis klātienē apgūst profesionālo pamatizglītību, arodizglītību vai profesionālo vidējo izglītību).

Tiem profesionālās izglītības iestāžu audzēkņiem un 3. grupas invalīdiem, kuri vēl nav saņēmuši personalizēto e-talonu, jādodas uz kādu no «Rīgas satiksmes» klientu apkalpošanas centriem, kur, uzrādot personu apliecinošu dokumentu un attiecīgā statusa apliecinošu dokumentu, tiks izgatavots personalizētais e-talons.

«Rīgas satiksme» aicina uz klientu apkalpošanas centriem doties savlaicīgi. Naudu par neizmantotajām biļetēm profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi un 3. grupas invalīdi varēs saņemt viena gada laikā «Rīgas satiksmes» klientu apkalpošanas centros, uzrādot personalizēto e-talonu un personu apliecinošu dokumentu.