Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Gripa šogad paņēmusi četras reizes vairāk dzīvību nekā pērn

Šajā gripas sezonā saņemti pavisam 42 paziņojumi no medicīnas iestādēm par nāves gadījumiem pacientiem ar laboratoriski apstiprinātu gripu vai ar aizdomām par gripas infekciju, kas ir teju četras reizes vairāk nekā 2011./2012.gada gripas sezonā, kad tika saņemti 11 šādi paziņojumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) monitoringa dati.

Jāpiebilst, ka tik augsts mirušo rādītājs nav bijis ne tikai 2011./2012.gada gripas sezonā, bet arī 2010./2011.gada sezonā, kad vīruss prasīja 29 cilvēku dzīvības, un arī 2009./2010.gada sezonā, kad no gripas komplikācijām mira 35 pacienti.

Šajā sezonā gripa traģiski skārusi visu vecumu cilvēkus, arī kādu bērnu, kurš nebija pat četrus gadus vecs. Vecākajam pacientam bijuši 86 gadi.

Tomēr, kā liecina SPKC dati, lielākā daļa pacientu bijusi vecumā virs 50 gadiem - 74% jeb 31 no 42 cilvēkiem. Lielai daļai mirušo pacientu tika noskaidroti riska faktori - hroniskas slimības, tostarp sirds, plaušu, aknu, centrālās nervu sistēmas slimības, cukura diabēts, kā arī citi riska faktori, piemēram, grūtniecība vai aptaukošanās.

Kopumā gripa prasījusi 21 vīrieša un 21 sievietes dzīvību.

Kā ziņots, pēdējās divās nedēļās gripas intensitāte valstī ir samazinājusies, tomēr valstī joprojām turpinās plaša infekcijas izplatība. Vairākās pilsētās saslimstība joprojām pārsniedz epidēmijas slieksni.