Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Puse Latvijas iedzīvotāju baidās par savu dzīvību

Tikai puse Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka jūtas droši par savu veselību, dzīvību, finansēm un īpašumu, noskaidrots apdrošināšanas savienības PZU veiktajā pētījumā.

Tas ir zemākais rādītājs Baltijas valstu vidū, jo vidēji seši no desmit lietuviešiem un igauņiem pozitīvi vērtē savu drošības līmeni. Salīdzinot visu trīs valstu iedzīvotāju viedokli, kopumā visdrošāk jūtas igauņi.

Nauda kā vislielākais nestabilitātes faktors Baltijas valstīs

Baltijas valstis vieno tendence - iedzīvotāji nejūtas pārliecināti par savu finansiālo stāvokli. 54% lietuviešu un latviešu, kā arī 45% igauņu atzīst, ka nauda nerada drošības izjūtu. Visnedrošāk jūtas Lietuvas iedzīvotāji – 21%, salīdzinoši Igaunijā tie ir 12% un Latvijā - 17%. Pētījums atklāj pārsteidzošus rezultātus: Latvijā vecumā līdz 25 gadiem pilnīga nedrošība par finansēm ir tikai 5%. Nepārliecinātība pieaug, palielinoties respondenta vecumam. Vecāka gadagājuma cilvēkiem (virs 61 gadiem) pilnīgu nedrošību izjūt jau katrs ceturtais.

Igaunijā 8 no 10 respondentiem atzīst, ka jūtas droši par savu īpašumu, turpretī pārējās Baltijas valstīs šī attiecība ir tikai 6 no 10. Turklāt to igauņu skaits, kas ir pilnīgi droši par savu īpašumu, ir pat divreiz lielāks nekā Latvijā un Lietuvā. Latviski runājošie Latvijas iedzīvotāji vidēji ir drošāki par savu īpašumu (62%), salīdzinot ar krievvalodīgajaiem iedzīvotājiem (54%). Turklāt citu pilsētu (63%) un lauku iedzīvotāji (64%) ir drošāki, nekā rīdzinieki (48%).

Latviešu lielākais nedrošības iemesls - veselības stāvoklis

Katrs sestais Latvijā atzīst, ka patlaban nav drošs par savu veselības stāvokli. Pretēja situācija ir Igaunijā – tur par veselību baiļojas teju divreiz mazāk iedzīvotāju. Pētījums norāda, ka Latvijā daudz nedrošākas ir sievietes. Nedrošība par veselību ievērojami pieaug, palielinoties vecumam – virs 61 gada drošības izjūta zūd gandrīz divreiz vairāk cilvēkiem – ja jauniešiem tie ir 36%, tad vecāku cilvēku vidū nedrošo skaits pieaug līdz 80%. Tikai 9 no 100 cilvēkiem vecumā virs 46 gadiem atzīst, ka ir pilnīgi droši par savas veselību.

Latvijas iedzīvotājus satrauc ne tikai veselība, bet arī dzīvība kopumā. Latvija Baltijas valstīs ir līdere - 50% cilvēku baidās par savu dzīvību, tupretī Lietuvā un Igaunijā dzīvības briesmas uztrauc tikai 38% iedzīvotāju. To iedzīvotāju skaits, kas ir pilnīgi droši par savu dzīvību, visās Baltijas valstīs ir aptuveni vienāds, svārstoties ap 10%.