Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Siera skandāls»? Uzņēmums izplata viltotu sieru

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) apturējis vairumtirgotāja SIA «Walux» izplatītā «Holandes» siera un siera «Gouda» izplatīšanu, jo atklājies, ka vairumtirgotājs krāpies un maldinājis patērētājus.

Kā skaidroja dienestā, vairumtirgotājs tirgošanā izplatījis siera izstrādājumu, uzdodot to par sieru, kurā piena tauki aizstāti ar nepiena taukiem.

Veicot pārbaudi vairumtirdzniecības uzņēmumā, PVD atklāja, ka SIA «Walux» iegādājies Polijas izcelsmes siera izstrādājumu, pārmarķējis to un tirgotājiem tālāk piegādājis kā sieru.

To, ka uzņēmums šādi rīkojies, apliecina ne vien siera izstrādājuma ražotāja pavaddokumenti, bet arī PVD noņemto paraugu laboratoriskie izmeklējumi, kuros konstatēti nepiena tauki.

PVD vairumtirdzniecības noliktavā apturējis 10 tonnu siera izstrādājuma izplatīšanu, kā arī uzdevis uzņēmumam atsaukt tos no tirdzniecības un pārmarķēt.

Uzņēmumam tiks sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols un piemērots sods.

Par marķēšanas prasību pārkāpumiem normatīvie akti paredz sodu līdz 500 latiem vai arī, ja pārkāpums pieļauts atkārtoti – līdz pat 3000 latu.

Kā biznesa portālam «Nozare.lv» skaidroja «Walux» direktora vietnieks Mikaels Vardanjans, šajā gadījumā ir notikusi cilvēciska kļūda. «Darbinieki noliktavā sajaukuši uzlīmes, uz produktiem, kas ir siers, uzlīmēta uzlīme ar informāciju par produktu, kas ir siera izstrādājums.»

Vardanjans arī teica, ka patlaban «Walux» jau saņemot atpakaļ preci no klientiem. Konkrētie produkti tiks pārmarķēti un atgriezti tirdzniecībā. Ar darbiniekiem, kam gadījās kļūda, tiks veiktas pārrunas.

Tikmēr LETA aziņo, ka SIA «Walux» jau iepriekš par līdzīgām darbībām vairākkārt saņēmis PVD sodus, gada laikā kopumā nomaksājot 1800 latus.

Gada laikā uzņēmumam ir piemēroti naudas sodi jau četras reizes.

PVD atgādina, ka arī turpmāk pastiprināti pārbaudīs pārtikas produktu marķējumu un sastāvu, lai nepieļautu patērētāju maldināšanu.

Jāatgādina, ka plašu rezonansi Eiropā, tostarp Latvijā, izraisīja tā dēvētais zirga gaļas skandāls, kad dažādos pārtikas produktos tika atklāta zirga gaļa, par ko netika informēti patērētāji.