Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dombrovskis aicinājis eirozonas valstis atbalstīt Latvijas vēlmi ieviest eiro

Uzstājoties Eiropadomes sanāksmē, Briselē, premjerministrs Valdis Dombrovskis (V) aicinājis Eiropas Savienības (ES) valstis, jo īpaši tās, kas ir eirozonā, atbalstīt Latvijas vēlmi pievienoties eirozonai no nākamā gada 1.janvāra.

Dombrovskis aģentūrai LETA sacīja, ka ir informējis ES valstu un valdību vadītājus, ka Latvija ir lūgusi Eiropas Komisiju un Eiropas Centrālo banku sagatavot konverģences ziņojumu, un aicinājis arī dalībvalstis atbalstīt Latvijas vēlmi.

Eiropadomes sanāksmē viens no galvenajiem jautājumiem bija par to, kā nodrošināt eirozonas finanšu stabilitāti un vienlaicīgi atgriezties pie ilgtspējīgas ekonomiskās izaugsmes. «Tika piesaukta arī Latvijas pieredze, kas, neraugoties uz lielo konsolidāciju krīzes laikā, tagad ir kļuvusi par straujāk augošo ES ekonomiku,» stāstīja valdības vadītājs.

Tāpat sanāksmē pārrunāts jautājums par ES attiecībām ar Krieviju, un Dombrovskis uzsvēris, ka ir nepieciešams ar Krieviju runāt no vienotām pozīcijām, jo šī valsts nereti cenšas dalīt savā starpā ES dalībvalstis un pārrunāt jautājumus no dažādām pozīcijām.

«Uzsvērām, ka ir svarīgi nodrošināt, ka Krievija attiecībās ar ES dalībvalstīm pildītu savas uzņemtās saistības. Piemēram, Krievija ir iestājusies Pasaules tirdzniecības organizācijā, taču nepilda visas savas saistības pilnībā, kas rada zināmas problēmas arī Latvijai,» pauda Dombrovskis.

Jau ziņots, ka Dombrovskis bija devies uz Briseli, lai piedalītos Eiropadomes samitā un noslēgtu Eiropas semestra pirmo posmu.