Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krievija apsver iespēju Baltkrievijai aizdot divus miljardus dolāru

Krievija piektdien paziņoja, ka tā varētu piešķirt divu miljardu dolāru (1,08 miljardu latu) aizdevumu finanšu grūtībās nonākušajai Baltkrievijai, lai palīdzētu tai izvairīties no maksātnespējas un, iespējamas, valūtas devalvācijas.

Krievijas ekonomikas ministrs Antons Siluanovs norādīja, ka šis jautājums ticis apspriests Sanktpēterburgā notikušo pārrunu laikā starp Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu un viņa Baltkrievijas kolēģi Aleksandru Lukašenko.

«Mūsu līderi aplūko šo jautājumu,» Krievijas ziņu aģentūras citē Siluanova teikto.

Viņš gan piebilda, ka Baltkrievija nav īstenojusi iepriekš izteikto solījumu pērn privatizēt valsts īpašumus 2,5 miljardu dolāru (1,3 miljardu latu) vērtībā, kas tika noteikts kā priekšnosacījums iepriekšējā aizdevuma saņemšanai.

«Ja Baltkrievija spētu pārdot īpašumus par šo summu, tai nevajadzētu aizdevumu,» sacīja Siluanovs.

Tikmēr mediji ziņo, ka Lukašenko lūdzis finanšu palīdzību, lai to izmantotu piecu lielu uzņēmumu modernizācijai, kas pēc tam varētu tikt pārdoti Krievijas kompānijām.

Baltkrievijai šogad Krievijai un Starptautiskajam Valūtas fondam (SVF) nāksies atmaksāt 3,1 miljardu dolāru (1,6 miljardus latu), taču tas varētu izrādīties apgrūtinoši, ņemot vērā valsts nepieciešamību maksāt arī par tādu importu kā Krievijas naftu.

Krievija kļuvusi par pēdējo Baltkrievijas finanšu iespēju avotu, jo pērnā gada nogalē pārrunas ar SVF cieta neveiksmi.

SVF paziņoja, ka vairs neapsvērs iespējas piešķirt Baltkrievijai aizdevumu programmas, ņemot vērā autoritārā Lukašenko nevēlēšanos īstenot reformas.