Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ķuzis veic VP augstākā līmeņa vadības rotāciju

Valsts policijas šefs Ints Ķuzis pieņēmis lēmumu veikt policijas augstākā līmeņa vadības rotāciju, portālam «Apollo» pavēstīja policijas pārstāve Lita Juberte.

Juberte norāda, ka, strādājot pie Valsts policijas attīstības koncepcijas, būtiska uzmanība pievērsta personāla jautājumiem, tai skaitā arī karjeras plānošanas un attīstības sistēmas ieviešanai policijā, kurā ietverti vairāki būtiski bloki – personāla atlase, izglītība, profesionālās kvalifikācijas celšana, personāla rotācija, personāla vērtēšanas sistēma, iekšējās kontroles mehānisms.

Apzinoties personāla nozīmi policijas attīstībā un mērķu sasniegšanā, attīstības koncepcijā personāla jautājumu sadaļa tika akcentēta kā īpaši nozīmīga un īstenojama kā prioritāte.

Kā zināms, Valsts policijā trūkst profesionālu, pieredzējušu darbinieku. Strādājot pie jaunās sistēmas ir domāts par personāla karjeras attīstību gan horizontālā, gan vertikālā aspektā, tai skaitā izmantojot rotācijas principu, kas ir viens no efektīvākajiem instrumentiem, kā, izmantojot šobrīd esošos personāla resursus, veicināt Valsts policijas attīstību kopumā.

Ķuzis pieņēmis lēmumu veikt policijas augstākā līmeņa vadības rotāciju, lai nodrošinātu labākās prakses pārņemšanu sistēmas ietvaros un jaunu risinājumu ieviešanu, kā arī, lai novērstu ikdienas rutīnas veidošanos.

Lai īstenotu teorijas un prakses mijiedarbību, augsta līmeņa praktiķis, līdzšinējais Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Rauls Kviesītis ar 25.martu tiek pārcelts Valsts policijas koledžas direktora amatā, savukārt, lai īstenotu praksē jaunākās zinātniskās un teorētiskās atziņas (koncepcijas), kas šobrīd ir aktuālas starptautiskajā policijas darba praksē, līdzšinējais Valsts policijas koledžas direktors Artis Velšs dienesta interesēs pārcelts Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieka amatā.

Savukārt, lai radītu iespēju vadot pēc smaguma un atbildības pakāpes līdzīga līmeņa struktūrvienības, integrētu jaunas idejas, kā arī efektīvi izmantotu uzkrāto profesionālo pieredzi, lai stiprinātu darba organizācijas un iekšējās kontroles sistēmas, ar 25.martu dienesta interesēs par Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieku tiek iecelts līdzšinējais Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins, savukārt Guntars Marķitāns – Valsts policijas Galvenās Kārtības policijas pārvaldes priekšnieks – par Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieku, jo viņa ilggadējā profesionālā pieredze sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanā, kā arī nozīmīgu struktūrvienību vadīšanā stiprinās Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldi.

Tāpat nākotnē plānots ieviest personāla rotācijas sistēmu viena reģiona ietvaros vai starp reģioniem, kas radīs iespēju izprast darba atšķirības starp struktūrvienībām reģionu līmenī, kā arī līdzīgās nodaļās.

Policijā trūkst profesionālu un pieredzējušu darbinieku, tāpēc strādājot pie Valsts policijas attīstības koncepcijas, kas ir viena iekšlietu ministra Riharda Kozlovska (RP) prioritātēm, kā viens no policijas darbības efektivitātes uzlabošanas līdzekļiem tika identificētas darbinieku rotācijas.

«Darbinieku rotācijas princips ir viens no efektīvākajiem instrumentiem, lai uzlabotu Valsts policijas struktūrvienību darbības efektivitāti un caurskatāmību. Apzinoties to, ka līdz koncepcijas pieņemšanai un ieviešanai vēl ir ilgs laiks, apsveicama ir Valsts policijas priekšnieka Inta Ķuža iniciatīva veikt atsevišķu augstākā vadības līmeņa darbinieku rotāciju,» norāda iekšlietu ministrs.

Ministrs uzskata, ka šāda prakse ļaus īstenot un arī novērst ikdienas rutīnas veidošanos un nodrošinās caurskatāmu un efektīvu sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanu.